web
analytics
Ayşen İnşaat Rampa Isıtma | Form Mühendislik, Isıtıcı Kablo, Elektrikli Kar Buz Önleme Sistemleri

Ayşen İnşaat Rampa Isıtma

Ankara / Türkiye

Ayşen İnşaat Rampa Isıtma Projesi

Aysen inşaat projesinde kullanılan ısıtıcı kablo ile rampada kar yağışı veya donma riskini oluştuğu zaman sistem otomatik olarak çalışacaktır.

Isıtıcı kablolar kar buz sensörlerinden gelen bilgi doğrultusunda rampayı ısıtarak araç ve insan güvenliğini sağlayacaktır.

Isıtıcı kablolar sistemin ayar özelliklerine göre nem ve sıcaklığı sürekli kontrol ederek donma riskinde devreye girerler. Bu rampa ısıtma da uygulanan güç m2 de 300W tır. Hazır üretilmiş şilteler kullanılarak homojen ısı ve verimlilik sağlanmıştır.  Betonun altına uygulanan ısıtıcı kablolar 20 yıl garantilidir.

 

 

Isıtıcı Kablo

Isıtıcı kablo soğuk iklimlerde veya ısının gerekli olduğu proses hatlarında ısı koruma veya donmayı önleme olarak kullanılır. Isıtıcı kablolar otomasyon sistemine bağlanarak prosesin gerektiği ısılarda çalışır. Isıtıcı kablolar su hatların donmamasında kullanılan en yaygın sistemdir. Su hatlarında düşük güçler harcanarak metrelerce boru ısıtılmaktadır. Isıtıcı kablo uygulamaları ile sistemler kesintisiz ve güvenli olarak çalışır.

Kendinin düzenleyen self regulating kablolar ise yarı iletken yapısı ile yanma riski olmadan veya uygulanan yüzeye zarar vermeden hatların ısısını korumakta veya hatların donmaya karşı korunmasında kullanılır.

Isıtıcı kablolar uygulama alanlarına veya kullanılan hattın sıcaklığına göre farklı yapılara sahiptir. Isıtıcı kablo seçiminde uzman kadromuz ve 25 yılı aşkın tecrübemiz ile Form Mühendislik olarak öncü projelerde yer almış bulunmaktayız.