web
analytics
Boru Hattı Isıtma ve Isı İzleme | Form Mühendislik, Isıtıcı Kablo, Elektrikli Kar Buz Önleme Sistemleri

Boru Hattı Isıtma ve Isı İzleme

boru-donma

Isıtıcı Kablo ile Boru Hattı Isıtma (Boru Donma)

Endüstriyel tesislerde elektrikli ısıtıcı kablaların ısıtma ve ısı izleme (heat tracing) amaçlı kullanımı, buhar ve sıcak sulu sistemlere oranla sürekli bir artış göstermektedir. Bunun nedeni, modern ısıtıcı kabloların sağladığı güvenilirlik ve çok uzun ömürlü olmalarıdır. Isıtıcı kabloların esnek ve farklı güçlerde olmaları endüstriyel uygulamalarda enerji verimliliği ve kontrol kolaylığı sağlamaktadır.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde kurulum maliyetleri düşük olan ısıtıcı kablo sistemleri otomasyon kontrolleri ile her türlü endüstriyel alanda kullanılmaktadır.

 

Self Limiting Kendini Sınırlayan Kablolar bu alanda en faza tercih edilen kablolardır
Kendini Sınırlayan Isıtıcı Kablolar aşırı ısınıp kendini yakma gibi sorunlar yaratmamaktadır.

boru-isitma-sistemleri

Seri Dirençli Isıtıcı Kablolar ise uzun metrajlarda veya çok yüksek ısıya dayanımlarıyla,
endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır.

boru-isitma-firmasi

vana-isitma

Ayrıca elektrik enerjisinin çok kolay kontrolünün sağlanması ve ısıtıcı kabloların bakım istememesi işletme giderlerinde büyük tasarruf sağlamaktadır.

Akışkanların boru ile transferi sırasındaki ısı kayıpları ürünün akışkanlığını yitirmesi, katılaşması veya özelliğini yitirmesine neden olabilir.Isıtıcı kablo uygulaması ile akışkanlar istenilen sıcaklıkta sabit tutulabilir.

 

 

boru-isitma-isleri

 

Son yirmi yılı aşkın bir süredir, endüstriyel tesislerde elektrikli ısıtıcı kabloların ısıtma ve ısı izleme (heat tracing) amaçlı kullanımı, buhar ve sıcak sulu sistemlere oranla sürekli bir artış göstermektedir. Bunun nedeni, modern ısıtıcı kabloların sağladığı güvenilirlik ve çok uzun ömürlü olmalarıdır. Ayrıca elektrik enerjisinin çok kolay denetlenebilmesi ve ısıtıcı kabloların bakım istememesi işletme giderlerinde büyük tasarruf sağlamaktadır.

Endüstride; gaz, sıvı ve viskoz akışların donmaya karşı korunması, ısı kaybının önlenmesi veya ısıtılması ihtiyacı ile sıkça karşılaşılır. Her ortam ve proseste, elektrikli ısıtıcılar ile, ihtiyaç yüksek güvenilirlikte ve pratik olarak giderilmektedir. Böylece sistemdeki her türlü ürün, pompalanabilir ve akışkanlığını koruyabilir. Ayrıca pompa, vana, filtre ve transmitter gibi ölçü cihazları da bloke olmaktan kurtulur. Sonuç olarak endüstriyel tesisler kesintisiz çalışma olanağına kavuşur.

Isıtıcı kablo, ısıtıcı kablo rezistans, kendini sınırlayan kablo, rezistans kablo olarak ürünler adlandırılmaktadır.

isitma-kablosu