web
analytics
Yerden Isıtma | Form Mühendislik, Isıtıcı Kablo, Elektrikli Kar Buz Önleme Sistemleri

Yerden Isıtma

Yerden Isıtma / Isıtıcı Kablo

Yerden Isıtma / Isıtıcı Kablo

Bilindiği üzere en temiz enerji kaynağı elektriktir. Sistemin basit çalışma prensibi elektrik enerjisinin ısı enerjisi formuna dönüşmesidir. Bu dönüşüm tamamen zararsız ve etrafa sağlığı tehdit edecek herhangi bir madde salınımı yapmaz. Sıcaklık yerden yükseleceği için bulunduğu ortamda en verimli şekilde yayılacaktır. Isınan hava yükseleceği için diğer sistemlerde olduğu gibi zemin soğuk tavan kısmı sıcak olmayacaktır.

 

Elektrikli ısıtıcı kablo ile zemin ısıtma diğer sistemlere göre birçok avantaj sağlar. Bunlardan en önemlilerinden biri temiz ısıtma kaynağı olmasıdır. Herhangi bir koku, yabancı madde salınımı yapmaz, bakım, onarım gerektirmez. Herhangi bir hacim kaplamaz. Isı tüm yüzeye homojen olarak yayılır. Bu yüzden ısıtma yapılan yerde sıcaklık farkları oluşmaz. Çok geniş kullanım alanları vardır. Hamamlarda, banyolarda, kış bahçelerinde sıklıkla kullanılır. Termostat sayesinde istenilen sıcaklığa ayarlanabilir böylelikle enerji tasarrufu da sağlanır. Deneyimli montaj ekipleri tarafından yapılırsa bu sisteme bir ömür bakım onarım gerekmez.

Sistem bileşenleri ısıtıcı kablo, kablo tutturma aparatı ve termostattır. Oda bölgelere ayrılarak istenilen yer istenilen sıcaklıkta tutulabilir. Genellikle hamamlarda bazı bölgeler ayrı kontrol edilmek istenir. Örnek olarak göbek taşı ve zemin. Bu sistem sayesinde buralarda ayrı ayrı termostatlar sayesinde sıcaklıkları ayarlayıp keyfinize göre bu bölgelerin ısısını ayarlayabilirsiniz. Bu sistem sayesinde evinizde az bir maliyetle kendi hamamınızı yaratmanız mümkündür. Keyfinize göre temiz bir ortamda hamam keyfi yaşamak istiyorsanız bu sistem tam size göre.

Özellikle küçük çocukların olduğu evlerde bu sistem paha biçilemez şekilde önemlidir. Çünkü çocuklar her zaman zeminle iletişim halindedirler. Zeminin soğuk olması çocukların, bebeklerin üşümelerine ve hasta olmalarına neden olur. Ancak elektrikli yerden ısıtma sistemi ile bu sorun ortadan kalkmakta ve Isının kaynağı zeminden geldiği için ısınma zeminden başlayarak havaya doğru yükselmektedir.

Yerden ısıtma son yıllarda çok yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Form Mühendislik olarak 1992 yılından itibaren bu sektörde en önemli firmalardan biri olup teknolojinin gelişim ve değişimini yakından takip etmekteyiz. Deneyimli mühendis ve montaj ekiplerimiz ile hamamlarınızı, kış bahçelerinizi, odalarınızı kısa bir montaj süresinde ısıtma garantisi veriyoruz.