+90 312 394 40 22 pbx

Blog

14 Şubat 2024

Elektrikli Hamam Isıtma

Elektrikli Hamam Isıtma

Elektrikli hamam ısıtma, geleneksel sulu hamam ısıtma sistemlerine kıyasla çağdaş konfor ve enerji verimliliği sunan bir yenilik olarak öne çıkmaktadır. Bu sistemler, elektrikli ısıtıcı kablolar kullanarak hamam ortamını sıcak tutar ve bu sayede bir dizi avantaj sunar.

Elektrikli Hamam Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Elektrikli hamam ısıtma sistemleri, hamamlarda son derece hızlı bir ısınma süreci sağlar, dolayısıyla geleneksel sistemlere göre çok daha hızlı bir şekilde istenilen sıcaklığa ulaşabilirsiniz. Birbirinden bağımsız termostatlar sayesinde tüm alanlar, örneğin; göbek taşı, baldır bölgesi, oturma alanları ve zemin farklı sıcaklıklara ayarlanabilmektedir. Bu sayede hamam konforu maksimum seviyeye ulaşmaktadır.

Elektrik enerjisini doğrudan ısıya dönüştürerek daha verimli bir ısıtma sağlayan elektrikli hamam ısıtma sistemleri, enerji tasarrufu yapmanıza ve uzun vadede maliyetleri düşürmenize olanak tanır. Hızlı ısınma avantajı sayesinde, çok daha kısa süre içerisinde istenilen sıcaklık elde edileceği için, gerekmedikçe uzun süreler ısıtma sistemi çalışmak zorunda kalmazsınız.

Isıtıcı kablo uygulamasının zemin altına yerleştirilerek yapılan elektrikli hamam ısıtma sistemi, oldukça pratik ve kolay bir kuruluma sahiptir. Elektrikli hamam ısıtma sistemlerinde, geleneksel sistemler gibi tesisat sorunları yaşanmaz, buna bağlı olarak sürekli olarak bakım ve onarım ihtiyacı yoktur ve dışarıdan müdahaleler dışında uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmektedir.

Sıcaklık kontrolü konusunda daha fazla esneklik sunan elektrikli hamam ısıtma sistemleri,  WI-FI destekli termostatlar sayesinde, uzaktan kolaylıkla kontrol edilebilmektedir. Hem açma kapama hem de sıcaklık ayarlama özelliğine sahip bu termostatlar hamam ısıtma sistemine oldukça fazla konfor katmaktadır.

elektrikli-hamam-isitma

Elektrikli Hamam Isıtma

Elektrikli Hamam Isıtma Nerelerde Kullanılabilir?

Elektrikli hamam ısıtma, ticari hamamlardan, konutlara; otellerden, spor tesislerine kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Özellikle şehir hayatında yerleşim yerlerinde, pratik kurulum ve hızlı ısınma avantajlarıyla sıklıkla tercih edilirler. Form Mühendislik, 1992 yılından beri yüzlerce hamam ısıtma projesini başarıyla tamamlamış olup, kullanıcılara konforlu ve pratik ısınma çözümleri sağlamaktadır.

Sonuç olarak, elektrikli hamam ısıtma sistemleri, modern konfor arayanlar için günümüzde en ideal tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Hızlı ısınma, enerji verimliliği, kolay kurulum ve uzun yıllar bakım gerektirmeden sorunsuz bir şekilde çalışması gibi öne çıkan avantajları ile geleneksel sulu sistemlere göre daha cazip kılmaktadır.

Detaylı bilgi için Hamam Isıtma çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.