+90 312 394 40 22 pbx

Enstruman Koruma Ürünleri

INTERTEC Enstruman Koruma Ürünleri

INTERTEC Enstruman Muhafaza Kutuları ve Kabinleri

INTERTEC, sahada monte edilen ekipmanı korumak için altı standart Enclosure kutu seçenekleri sunar. Farklı boyut seçenekleriyle birlikte çeşitli boyut faktörleri ve kurulum özellikleri, neredeyse tüm enstrümantasyon veya kontrol uygulamaları için optimum ve uygun maliyetli çevre korumasının kolayca yapılandırılmasına olanak tanır. Koruma kutuları yüksek performanslı özel bir cam elyaf takviyeli polyesterden (GRP) yapılmıştır.

Bu yangına dayanıklı malzeme oldukça sağlamdır, kimyasal ve petrokimyasal ortamlardan kaynaklanan hasarlara karşı neredeyse bağışıktır ve neredeyse paslanmaz çeliğe eşdeğer bir güce sahiptir ve paslanmaz çeliğin ağırlığın sadece dörtte birine sahiptir. (INTERTEC’in GRP materyaline bakın.)

Dolap ve Kabinler

INTERTEC, petrol, gaz ve kimyasal işleme tesisleri gibi zorlu çalışma ortamları için sert ve dayanıklı dolaplar ve Kabinetler oluşturmak için onlarca yıldır özel üretim teknikleri geliştirmiştir.

Tipik olarak iç ve dış yüzeyleri yalıtkan PU köpük çekirdeklerini çevreleyen GRP sandviç konstrüksiyonlar kullanıyoruz. Bu yapım tekniği, hem mukavemeti hem de sertliği yüksek derecede çevre korumasıyla birleştirir.

Üç yapı prensibi: BASIC, CLASSIC ve çok yönlü ARCTIC barınak, çalışma koşullarının ve iklimlerin spektrumunu karşılamak için farklı boyutlarda ve dayanıklılıkta dolaplar ve barınaklar inşa etmemize olanak tanır. Standart ürünler, aşağıdakiler dahil olmak üzere belirli performans özelliklerini sağlamak için birçok şekilde özelleştirilebilir.

  • IP65 / IP54 koruması
  • Yangın güvenliği (120 dakikaya kadar)
  • aşırı ısı yalıtımı (Arktik koşullar)
  • Rüzgara (240 km / saate kadar), patlamaya, depreme karşı dayanıklı
  • Patlamaya dayanıklı (IEC, ATEX, CSA, GOST, Nepsi’ye göre)

İntertec Gölgelik ve Siperlikler

Gölgelikler, çok düşük maliyetle saha ekipmanına yüksek derecede koruma sağlayabilir. Ölçüm doğruluğunda (ve darbe güvenilirliğinde) bir sapmaya neden olabilecek aşırı sıcaklık artışlarının yanı sıra yağmur, kar, toz ve kazara darbelere karşı enstrümantasyonu koruyabilirler.

Gölgelikler, bazı uygulamalar için gerekli olan tüm çevre korumasını sağlayabilirken, diğer durumlarda koruyucu muhafazalar içinde ihtiyaç duyulan soğutma sistemlerinin maliyetini düşürebilirler. INTERTEC, çok çeşitli boyutlarda iki çeşit (SD ve DIASHADE) sağlar – kullanıcıların herhangi bir uygulama için optimum gölgeyi kurmasına olanak tanır. Açık hava anahtarlarını ve kontrollerini korumak için uygun daha küçük bir kanopi (SD17) de mevcuttur.

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.