+90 312 394 40 22 pbx

Çatı Oluk Isıtma

Soğuk kış aylarında, çatı ve oluklarınızın kar ve buzla kaplanması nedeniyle oluşabilecek sorunlara karşı çatı ve olukların sağlıklı bir şekilde ısıtılması oldukça önemlidir. Isıtıcı kablo ile uygulanan çatı ve oluk ısıtma sistemleri, mülkünüzü ve sizi korurken aynı zamanda maliyet-etkin bir çözüm sunmaktadır.

Isıtıcı Kablo ile Çatı Isıtma

Çatı ısıtma sistemlerinde kullanılan ısıtıcı kablolar, çatınızın üzerinde biriken kar ve buzun erimesine yardımcı olur. Bu sistemler, çatı hasarını önlemeye ve çatınızın dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur. Ayrıca buzun erimesi sonrasında, suyun çatıdan doğru bir şekilde tahliye edilmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Böylelikle ısıtıcı kablolar, çatı sızıntılarına ve hasar oluşumuna karşı koruma sağlamaktadır.

Isıtıcı Kablo ile Oluk Isıtma

Oluk ısıtma sistemleri, oluklarınızın içinde biriken buzun erimesini sağlar. Sistemde bulunan ısıtıcı kablolar, olukların buzlanma nedeniyle tıkanmasını önler ve suyun doğru bir şekilde tahliye edilmesini sağlar. Buzlanma nedeniyle tıkanmış oluklar, patlama riski nedeniyle suyun bina duvarlarına zarar vermesine neden olabilir. Bu nedenle ısıtıcı kablo ile yapılan oluk ısıtma sistemleri, oluklarda oluşabilecek donma, patlama ve su sızıntısı risklerinin önüne geçilmesi açısından efektif bir çözüm yöntemidir.

Çatı ve Oluk Isıtma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Çatı ve oluk ısıtma sistemlerinin en büyük avantajı, kar birikimi ve buzlanma nedeniyle oluşabilecek bina hasarlarının tamamen önüne geçilmesidir. Çatı ve oluk ısıtma sistemlerinin en büyük avantajlarından biri de otomatik termostat kontrolleri ile enerji verimliliği sağlamalarıdır. Sistem sadece gerektiğinde çalışmaktadır, dolayısıyla direkt olarak enerji tasarrufuna yardımcı olur. Ayrıca çatı ve oluk ısıtma sistemi, çatılarda oluşabilecek buz sarkıtlarının aşağıya düşmesi sonucunda oluşabilecek tehlikeleri bertaraf etmesi sayesinde can ve mal güvenliğini de koruma altına almaktadır.

Sonuç olarak, çatı ve oluk ısıtma sistemleri, kışın kar ve buzun neden olduğu potansiyel hasarı önlemek ve binanın güvende kalması için önemlidir. Bu sistemler, mülkünüzün dayanıklılığını artırmanın yanı sıra enerji tasarrufu da sağlar. Bu nedenle, soğuk hava koşullarına karşı koruma sağlamak istiyorsanız, ısıtıcı kablo ile çatı ve oluk ısıtma sistemleri günümüz teknolojisinde en etkili ısıtma yöntemidir.

Detaylı bilgi için Çatı Oluk Kar Buz Önleme çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

Çatı Oluk Isıtma

Çatı ve oluk ısıtma sistemleri, kışın kar ve buzun neden olduğu potansiyel hasarı önlemek, can ve mal güvenliğinin korunması açısından önemlidir.

Kars Tren Garı Projesi

Form Mühendislik Hızlı Tren, Kars Tren Garı Projesi Çatı oluk ve kar yükü azaltma projesi Isıtıcı kablo çatı kar yükü azaltma ve oluk ısıtma

TCDD, Oluk Isıtma Projesi

ANKARA hızlı tren bakım onarım istasyonu Çatı Oluk Isıtma uygulaması

Ankara Üniversitesi Çatı Oluk Isıtma Uygulaması

ANKARA ÜNİVERSİTESİ – Gölbaşı Kampüsü Çatı Oluk Isıtma Uygulaması

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.