+90 312 394 40 22 pbx

Soğuk Oda Isıtma

Isıtıcı Kablo İle Verimli Bir Çözüm: Soğuk Oda Isıtma

Soğuk odalar, birçok endüstriyel ve ticari uygulamada sıklıkla kullanılan depolama alanlarıdır. Ancak, düşük sıcaklıklar nedeniyle yapısal dayanım sıklıkla tehdit altındadır. Soğuk oda ısıtma, bu sorunu çözmek için yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir ve ısıtıcı kablo bu amaçla etkili bir şekilde kullanılır.

Isıtıcı kablolar, soğuk odaların içinde veya çevresinde yerleştirilen esnek elektrikli ısıtma elemanlarıdır. Bu kablolar, odanın temelinde don kaynaklı oluşacak tehditlerin önlemesine yardımcı olur.

Isıtıcı Kablo ile Soğuk Oda Isıtma Avantajları

Hassas Sıcaklık Kontrolü: Isıtıcı kablo sistemleri, hassas bir şekilde ayarlanabilen sıcaklık kontrolü sağlar. Bu, soğuk odanın beton temelinde don kaynaklı oluşacak çatlama kırılma gibi problemlerin önüne geçilmesini sağlar.

Enerji Verimliliği: Isıtıcı kablolar, enerjiyi verimli bir şekilde kullanır. Sadece ihtiyaç duyulan bölgeleri ısıtarak enerji tasarrufu sağlarlar.

Kolay Kurulum: Isıtıcı kablo sistemleri, mevcut soğuk oda yapılarına kolayca entegre edilebilir. Herhangi bir tesisat gerektirmez.

Bakım Gerektirmez: Isıtıcı kablolar gerektirmezler. Fakat soğuk odalar pahalı sistemler olduğundan yaşanabilecek potansiyel sıkıntıların önüne geçmek sistem bir asil bir yedek olmak üzere yedekli olarak yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir sıkıntı olduğunda yedek sistem devreye alınarak soğuk odada tadilat yapılması gerekmez.

Isıtıcı Kablo ile Soğuk Oda Isıtmada Uygulamasında Tecrübe

Doğru ısıtıcı kablo sistemini seçmek ve kurmak önemlidir. Uygun güç, sıcaklık kontrol sistemi ve montaj yöntemleri dikkatle planlanmalıdır. Kablonun zeminde hangi aşamaya uygulanacağı ve uygulama gücü önemlidir. Bunun yanı sıra kapı ağızlarında yoğuşan havanın yerde donamasını ve buz oluşumunu önlemek için de uygulama detaylarına hakim olmak gerekir. Ayrıca, yerel yönetmeliklere ve güvenlik standartlarına uyulmalıdır.

Sonuç olarak, ısıtıcı kablo ile soğuk oda ısıtma, ürünlerin kalitesini korumak ve işletme maliyetlerini azaltmak için etkili bir çözümdür. Doğru tasarım ve kurulum ile soğuk odalarınızı güvenle kullanabilir ve ürünlerinizi en iyi şekilde saklayabilirsiniz.

Soğuk Oda Beton Koruma Genel Uygulamalar

Donmanın izolasyon altına inmesi önlenmek zorundadır. Ayrıca bu uygulamada kapıların, defrost hatlarında donun önlenmesi ve kapı önlerinde buzlanma önlenir.

Soğuk Oda Beton Koruma Genel

Birkaç metreden daha geniş olan dondurucu zeminlerinin altındaki toprak yavaşça donarak zeminin kalkmasına neden olur.

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.