+90 312 394 40 22 pbx

İç Ortam Zemin Isıtma Kabloları

İç Ortam Zemin Isıtma Kabloları

İç ortamda yerden ısıtmada elektrik, tüm odaya ve alana sıcaklık sağlayarak ısıtma ve konfor sağlar.  İç ortamlarda elektrikli zemin ısıtma uygulamalarında genel olarak seri dirençli ısıtıcı kablolar kullanılır. 220 volt besleme enerjisi ile belli direnç değerlerine sahip belli boyları vardır ve uygulama yapılacak alana göre istenilen güç değerinde istenilen metrajlar seçilir.

Yerden ısıtmada ısıtıcı kablo kullanımı, saatler yerine dakikalar içinde ısınma süresi sunarak aşırı ısınmayı ve enerji israfını önler. Yerden ısıtma sistemlerinde, ısıtıcı kablolar ve şilteler kullanılır.

Yerden Isıtma Sistemlerinde Isıtıcı Kablolar

Zemin ısıtma kablolarında rezistans üstünde floropolimer yalıtım, üstünde metal örgü ve en dışta polyolefin kılıf vardır. 2.5 metrelik soğuk uçlarla sonlandırılmıştır. Zemin altında ve sessiz çalışır. Elektrikli ısıtıcı kablolar her iki tarafından fabrikasyon soğuk uç ile sonlandırılmış tek iletkenli ve 5 mm dış çaplı olabileceği gibi, bir ucundan fabrikasyon soğuk uç ile sonlandırılmış çift iletkenli ve 6 mm dış çaplı olabilirler. İstendiği şekilde her alana ve her plana uygun şekilde döşenebilir. Aşırı akım koruması ve termostatlar tam bir güvenlik sağlar.

Yerden Isıtma Sistemlerinde Şilteler

Zemin ısıtma şilteleri ince ısıtıcı elemanın, üzerine düzgünce sabitlendiği esnek, sağlam fiberglas şiltelerden oluşur.  Montaj kolaylığı sayesinde teknisyene gereksinim duymadan kolay bir kendin yap uygulaması ile monte edilebilir.

Yerden ısıtma sistemlerinde, sıcaklık yerden yükseleceği için bulunduğu ortamda en verimli şekilde yayılacaktır. Isınan hava yükseleceği için diğer sistemlerde olduğu gibi zemin soğuk tavan kısmı sıcak olmayacaktır.

İç Ortam Zemin Isıtmada Kullanılan Isıtıcı Kabloların Avantajları Nelerdir?

İç ortamda zemin ısıtma, elektrikli ısıtıcı kablo kullanıldığından diğer sistemlere göre birçok avantaj sağlar.

Herhangi bir koku, bakım, onarım gerektirmez. Sessiz çalışır.

Kazan dairesi gerektirmez, alan kullanımında avantaj sağlar.

Isı, tüm yüzeye homojen olarak yayılır. Bu yüzden ısıtma yapılan yerde sıcaklık farkları oluşmaz.

Isıtmak istediğiniz her kapalı alanda rahatlıkla kullanılabilir. Evinizin her yaşam alanında, oturma odası, mutfak, yatak odası, banyolarda, kış bahçelerinde tercih edilebilir. Isıtıcı kablo seçiminde 17 watt/m-20 watt/m gibi güçlerde seri dirençli kablolar kullanılarak şehir ve bölgeye göre m2 de 100w/m2-150w/m2/200w/m2 gibi istenilen güçlerde ısıtma yapılabilir.

LFHM Laminat Zemin Isıtıcı Şilte

İç Mekan Lamine Altı Isıtıcı Şilte

Ahşap, laminat altı ısıtma amaçlı özel tasarlanmış alüminyum folyo ile kaplı ısıtıcı şiltelerdir.

LFM-X : 80W-140W/m2 güçlerinde 0,5m genişliğinde şilteler

Thermopads laminat yerdenısıtma matı / şiltesi, öncelikle laminat, işlenmiş ahşap, yapıştırılmış parke ve diğer yüzer zeminlerin altında kullanıma yönelik ultra ince elektrikli radyant yerden ısıtma sistemidir. Thermopads laminat yerdenısıtma matı / şiltesi kullanmanın avantajı montaj kolaylığı ve laminat parkenizin eşit şekilde ısıtılmasıdır.

Özel alüminyum folyo ağ, ısıtmanın eşit dağılımını kolaylaştırarak, lokal ısıtmanın serbest olmasını sağlar. Thermopads laminat yerdenısıtma matı / şiltesi yüksek sıcaklığa dayanıklı polimer izolasyonlu ısıtıcı kablolardan üretilmiştir. Bu kablolar iki kat özel olarak güçlendirilmiş alüminyum folyo arasına sıkıştırılmıştır. Alüminyum folyo ile desteklenen ısıtma elemanlarının eşit aralıkları, homojen bir dağılımı sağlar.

PDF:Laminat Zemin Isıtıcı Şilteler (LFM)

UTHC-S/T Zemin Isıtıcı Kablo

İç Ortam Elektrikli Yerden Isıtma Kablosu

UTHC-X :10W/m güçte, 2.2mm/3.3mm dış çapında tek veya çift iletkenli

Laminat zemin ısıtma kabloları (UTHC); seramik, ahşap ve lamine zeminler için zemin ısıtma şiltelerine bir alternatiftir. Yüksek ısıtma etkinliği ile zemin ısıtma şiltelerinden daha ekonomiktir ve düzgün olmayan şekilli odalara daha iyi uyar. Yerden ısıtma kabloları iç mekanların estetiğini korumaya yardımcı olur. Evlerin, ofislerin, koridorların veya geniş iç mekanların zemin ısıtması için oldukça uygundur.

PDF: Yerden Isıtma Isıtıcı Kablolar (UTHC)

FHM-S/T Zemin Isıtma Şiltesi

İç Ortam Zemin Isıtma Şiltesi

100W-150W/m2 gücünde 0,5m eninde şilteler

Thermopads SFHM zemin ısıtma matları / şilteleri, banyolarda, mutfaklarda, ahşap veya laminat zeminlerde ısı üretmek için uygundur. Çok ince olmaları, onları yeşil alan inşaatı dışında evlerin yenilenmesi için ideal hale getiriyor. Zemin altında sessiz ve fark edilmeden çalışır. Yerden ısıtma sistemi, gereken yerde ısı sağlayarak optimum ısı kullanımı ve minimum kayıp sağlar.

PDF: Zemin Isıtıcı Şilteler (FHM)

Warmfloor İç Ortam Yerden Isıtma Kablosu

Warmfloor İç Mekan Isıtıcı Kablo

WFID: 18W/m güçte, çift iletkenli

Warmfloor iç ortam yerden ısıtma kabloları en yüksek konforu sağlamak ve maksimum enerji verimliği sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Güvenli ve sürdürülebilir bir teknolojiye sahip bu ısıtıcı kablolar çeşitli güçlerde üretilmekte ve tüm iç mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Warmfloor ısıtıcı kablolar, 25 yıl garantilidir.

PDF: WarmFloor İç Ortam Yerden Isıtma Kablosu

 

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.