+90 312 394 40 22 pbx

İç Ortam Zemin Isıtma Kabloları

Elektrikli Yerden Isıtma Kabloları

Isıtıcı Kablo ile Yerden Isıtma

Yerden ısıtmada elektrik, tüm odaya sıcaklık sağlayarak ısıtma ve konfor sağlar.  İç ortamlarda elektrikli zemin ısıtma uygulamalarında genel olarak seri dirençli ısıtıcı kablolar kullanılır. 220 volt besleme enerjisi ile belli direnç değerlerine sahip belli boyları vardır ve uygulama yapılacak alana göre istenilen güç değerinde istenilen metrajlar seçilir.

Yerden ısıtmada ısıtıcı kablo kullanımı, saatler yerine dakikalar içinde ısınma süresi sunarak aşırı ısınmayı ve enerji israfını önler.

Form Mühendislik, ısıtma sistemlerinde elektrikli yerden ısıtma kabloları ve şilteleri kullanılır. Zemin ısıtma kablolarında rezistans üstünde fluoropolimer yalıtım, üstünde metal örgü ve en dışta polyolefin kılıf vardır. 2.5 metrelik soğuk uçlarla sonlandırılmıştır. Zemin altında ve sessiz çalışır.

Elektrikli ısıtıcı kablolar her iki tarafından fabrikasyon soğuk uç ile sonlandırılmış tek iletkenli ve 5 mm dış çaplı olabileceği gibi, bir ucundan fabrikasyon soğuk uç ile sonlandırılmış çift iletkenli ve 6 mm dış çaplı olabilirler. İstendiği şekilde her alana ve her plana uygun şekilde döşenebilir. Aşırı akım koruması ve termostatlar tam bir güvenlik sağlar.

Zemin ısıtma şilteleri ince ısıtıcı elemanın, üzerine düzgünce sabitlendiği esnek, sağlam fiberglas şiltelerden oluşur.  Montaj kolaylığı sayesinde teknisyene gereksinim duymadan kolay bir kendin yap (Do it yourself) uygulaması ile monte edilebilir.

Yerden ısıtma sistemlerinde, sıcaklık yerden yükseleceği için bulunduğu ortamda en verimli şekilde yayılacaktır. Isınan hava yükseleceği için diğer sistemlerde olduğu gibi zemin soğuk tavan kısmı sıcak olmayacaktır.

Elektrikli ısıtıcı kablo iç ortamda zemin ısıtma diğer sistemlere göre birçok avantaj sağlar.

Herhangi bir koku, bakım, onarım gerektirmez. Sessiz çalışırlar

Kazan dairesi gerektirmez, alan kullanımında avantaj sağlar.

Isı, tüm yüzeye homojen olarak yayılır. Bu yüzden ısıtma yapılan yerde sıcaklık farkları oluşmaz.

Isıtmak istediğiniz her kapalı hacimde kullanılabilir. Evinizin her yaşam alanında, oturma odası, mutfak, yatak odası, banyolarda, kış bahçelerinde sıklıkla kullanılır. Isıtıcı kablo seçiminde 17 watt/m-20 watt/m gibi güçlerde seri dirençli kablolar kullanılarak şehir ve bölgeye göre m2 de 100w/m2-150w/m2/200w/m2 gibi istenilen güçlerde ısıtma yapılabilir.

LFHM

LFHM

Ahşap, laminant altı ısıtma amaçlı özel tasarlanmış alüminyum folyo ile kaplı ısıtıcı şiltelerdir.

LFM-X : 80W-140W/m2 güçlerinde 0,5m genişliğinde şilteler

ThermoLAM lamine, parke ve diğer zeminlerde kullanılan çok ince bir elektrikli radyant zemin ısıtma sistemidir. ThermoLAM kullanmanın avantajı montaj kolaylığı ve lamine zeminin düzgün şekilde ısıtılmasıdır. Kullanılan özel malzemesi sayesinde sıcak noktalar oluşması veya sadece bazı yerlerin ısınması problemlerinin önüne geçer.

PDF:Laminat Zemin Isıtıcı Şilteler (LFM)

UTHC-S/T

uthc

UTHC-X :10W/m güçte, 2.2mm/3.3mm dış çapında tek veya çift iletkenli

Laminat zemin ısıtma kabloları (UTHC) seramik, ahşap ve lamine zeminler için zemin ısıtma şiltelerine bir alternatiftir. Yüksek ısıtma etkinliği ile zemin ısıtma şiltelerinden daha ekonomiktir ve düzgün olmayan şekilli odalara daha iyi uyar.

PDF: Zemin Altı Isıtıcı Kablolar (UTHC)

FHM-S/T

FHM-S/T

100W-150W/m2 gücünde 0,5m eninde şilteler

Zemin ısıtma şilteleri (FHM) banyolarda, mutfaklarda, koridorlarda ve odalarda seramik, ahşap veya lamine zeminler altında ısı üretmek için uygundur. Çok ince yapıları sayesinde yeşil alan ve ev yenileme çalışmalarında idealdir.

PDF: Zemin Isıtıcı Şilteler (FHM)

 

WARMFLOOR Electric Heating Cable System

PDF: WarmFloor İndoor DataSheet š

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.