+90 312 394 40 22 pbx

Kemer Tipi Varil Isıtıcı

Kemer Tipi Varil Isıtıcı

Kemer tipi varil ısıtıcılar, viskozitesi yüksek maddelerin, örneğin; sabunlar, yağlar, gıda maddeleri, dizel yakıt gibi endüstriyel maddelerin viskozitesini azaltır ve kolay pompalanmasını ve boşaltılabilmesini pratik ve ekonomik olarak sağlar. Standart ebatlar stoklarımızda mevcuttur, ancak kemer tipi varil ısıtıcılar müşterilerin ısmarlama gereksinimleri için de özel olarak imal edilebilir.

Silikon Kuşak-Bant Varil Isıtıcı (0-120°C)

 

kemer-tipi-varil-isitici

 

Silikon malzemeden yapılmış varil ısıtıcıları, herhangi bir standart boy metal varili, varil içerisindeki akışkanları ısıtmak için kullanılır.

Silikon varil ısıtıcı, kullanımı kolay ve herhangi bir metal varile kolayca monte edilebilen çok basit bir tasarıma sahiptir.

Varil ısıtıcısı, 0° ile 120°C arasında hassas bir termostat ile donatılmıştır.

Hızlı ısıtma için 200L’lik bir varile 3 adede kadar ısıtıcı kemer takılabilir.

 

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.