+90 312 394 40 22 pbx

Varil – Gaz Tüpü IBC Isıtıcıları

Sabit tesis olamayan, sürekli taşınan varil ve gaz tüpleri için izolasyonlu ısıtıcılar gereklidir. Çeşitli boyut ve güçlerde olabilir. Ex-proof tipleri de mevcuttur.

Category:
General Details

Kemer, Ceket ve IBC Konteyner Isıtıcılar

Plastik veya metal varillerin içerisinde bekletilen endüstriyel yağ, fuel-oil, boya ham maddeleri gibi ortam sıcaklıklarında viskoziteleri yüksek olan malzemelerin üretime aktarılma esnasında uygun akışkanlık seviyesine getirilmesi istenmektedir. Özellikle kötü hava şartlarının hakim olduğu bölgelerde bulunan birçok tesis için, varil içinde donan malzemeler önemli bir sorun teşkil etmektedir. Bu sorunların önüne geçilmesindeki en verimli uygulama yöntemi kemer tipi, ceket tipi veya kabin tipi varil ısıtıcıları kullanarak ısıtma sağlanmasıdır.

Her tesisin kendi uygulama yöntemine göre farklı çözümler sunulmaktadır. Endüstriyel tesislerde ürün depolamada kullanılan her türlü varillerin veya IBC tankların ısıtılması için farklı boyutlarda ve farklı güçlerde ısıtıcılar mevcuttur.

Varil Isıtıcı Kemerler

Kırmızı-Silikon 0-120°C Isıtıcı Kemer (kuşak-bant)
Silikon kemer ya da kuşak/bant ısıtıcılar viskozitesi yüksek, örneğin sabunlar, yağlar, gıda maddeleri, boyalar gibi maddelerin akışkanlığını korur ve kolay pompalanmasını ve boşaltılabilmesini pratik ve ekonomik olarak sağlar.

Standart ebatlar stoklarımızda mevcuttur, ancak ısıtıcı kemerler özel imalatlar için müşterilerin talepleri için üretilebilir.

kemer-tipi-varil-isitici

Varil Isıtıcı Kemer

 

 

Varil Isıtıcı Ceketler

Standart Sıcaklık 0-90°C

Varil, fıçı, kova, gaz tüpleri gibi silindirik kaplar için 0-90°C arası ısıtma kapasiteli, ceket (örtü) tipi ısıtıcı.

Ceket tipi ısıtıcılar geleneksel kuşak/bant ısıtıcılara göre önemli ölçüde daha az enerji kullanır. Varil ısıtıcılarda ceket tipi ısıtma endüstriyel malzemelerin sıcaklığını korumak için en kolay, en hızlı ve en uygun yöntemdir.

Varil Isıtıcı Ceket

Varil Isıtıcı Ceket 0-90°

 

Yüksek Sıcaklık 0-200°C

Varil, fıçı, kova, gaz tüpleri gibi silindirik kaplar için 0-200°C arası ısıtma kapasiteli, ceket (örtü) tipi ısıtıcı.

Yüksek sıcaklık varil ısıtıcı ceket, özellikle erime sıcaklığı veya viskozitesinin düşmesi için yüksek sıcaklık gerektiren, standart varil ısıtıcılarının yetersiz olduğu ürünler için tasarlanmıştır.

Varil Isıtıcı Ceket 200°C

Varil Isıtıcı Ceket 200°C

 

IBC Konteyner Isıtıcı Ceketler

Ibc konteyner tipte kaplar için 0-90°C’ arası ısıtma kapasiteli, 3 Dijital Termostatlı (1 bölge 0-40°C) ısıtıcı.

Ceket tipi IBC ısıtıcılar ısıtıcı kemerlere göre daha verimlidir ve diğer ısıtıcılara kıyasla önemli ölçüde daha az enerji kullanır.

Ibc Konteyner Isıtıcı Ceket

IBC Konteyner Isıtıcı Ceket

İletişim Formu

  Comments

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  SWITCH THE LANGUAGE
  Form Mühendislik

  Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.