+90 312 394 40 22 pbx

Özel Amaçlı Isıtıcılar

Soğuk Oda Beton Isıtma Kabloları

Özel İmalat Flexible Isıtıcılar

SLL (series LongLine Cable)

Chromalox SLL Serisi Uzun Hat kablosu proses için güvenilir ısı takibi sağlar.

Borular, vanalar, tanklar ve benzeri uygulamalarda sıcaklık koruması  ve donma koruması amacıyla kullnılabilirler. Endüstriyel olarak kablo sınıflandırmaları için metal örgülü 16,14, 12 veya 10 AWG ölçü standartlarına uygun üretilmiştir.  Serias long line kablolar , en zorlu koşullarda ki endüstriyel ortamlarda bile operasyonun devamlılığını sağlar. maksimum maruz kalma sıcaklığı 450 ° F (232 ° C)  derecesine kadar izin verir.

Skin Effect

Skin Effect Isıtma özellikle  çok  uzun boru hatlarına tek bir elektrik kaynağı kaynağından dolaylı ısı sağlamak amacıyla kullanılır .Petrol & Gaz, Rafineler, kimyasal veya benzeri herhangi bir endüstriyel tesiste kullanılabilir. Skin Effect sistemi, kullanımı kolaydır. Skin effect etkisi ısıtma tüpünden kablo, bağlantı kutuları, trafo ve kontrol panelinden oluşur.

 

SOĞUK ODA ISITICI KABLOLAR

Soğuk odalarda elektrikli ısıtıcı kablolar iki amaçla kullanılır.

Soğuk oda zemin betonunun, zemin ısı yalıtım katmanı altındaki beton ve/veya toprak zemindeki suyun donarak, hasar görmesini engellenmek için.

 

Bu uygulama için ısıtma yükü, Ti değeri ºC cinsinden işletme sıcaklığı ( örn. -18 ºC ) olmak üzere, aşağıdaki aralıkta olmalıdır.

( 5 – Ti ) x 0,68 < ……… < ( 5 – Ti ) x 0,72 W / m²

 

Isıtıcı kablonun birim gücü 7w/m, 10w/m 17w/m ve 30w/ m aralığında olmalı ve ısıtıcı kablo sıraları arasındaki açıklık 50 cm’yi geçmemelidir. Eğer kablo birim gücü ve ısıtma yükü şartları birlikte sağlanamıyor ise ısıtma yükü şartının sağlanmasına öncelik verilmelidir. Ancak ısıtıcı kablo birim gücü 35 W / m değerini aşmamalıdır.

Soğuk oda giriş kapısının her iki yanında, kapı açıldığında oda ve giriş koridoru arasındaki sıcaklık farkı nedeniyle oluşacak zemin buzlanmasını engellemek için. Ancak -5 ºC ve daha düşük işletme sıcaklığına sahip odalara açılan soğuk oda kapı eşiklerinde ısıtıcı kablo uygulamasına gerek yoktur.

ÖZEL İMALAT FLEXİBLE ISITICILAR

Özel ısıtıcı ihtiyaçlara göre çok çeşitli, boyut, ve tasarımlarda özel olarak imalat edilen esnek ısıtıcılardır.

Esnek / Kalıplı Ürünler Endüstriyel sahalarda birçok  uygulama için geniş bir yelpazedeki kullanılabilir.

 • Tıbbi Malzemelerde
 • Yarı iletken
 • Güç Sistemleri / Motorlar
 • İletişim
 • Yemek servisi
 • Laminasyon / Şekillendirme
 • Kromatografi
 • Yazdırma / Kopyalama
 • Otomat
 • Ulaşım ve Havacılık
 • İmalat
 • Askeri
 • Varil / Tank Isıtma
SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.