+90 312 394 40 22 pbx

Endüstriyel Isıtıcılar

Daldırma ve sirkülasyon tipi ısıtıcılar, çeşitli hava ısıtıcıları, fanlı ısıtıcılar, sıcak su ve buhar üreticileri endüstride çok yaygın olarak kullanılan ısıtıcı ürünlerindir.

Category:
General Details

Endüstriyel Tip Proses Isıtıcılar

Endüstriyel Daldırma ve Sirkülasyon Tip Isıtıcılar

Daldırma ve sirkülasyon tipi ısıtıcılar, çeşitli hava ısıtıcıları, fanlı ısıtıcılar, sıcak su ve buhar üreticileri endüstride çok yaygın olarak kullanılan ısıtıcı ürünlerindir.

Pano içi ısıtıcılar, daldırma tipi ısıtıcılar endüstriyel ısıtıcılardan bazılarıdır. Pano içi endüstriyel ısıtıcılar, pano ömrü için çok önemlidir. Panolarının içi mevsimsel değişimlerden dolayı oksitlenme ve neme maruz kalırlar. Bu nem zamanla pano içindeki elektriksel donanımlı cihazlar üzerinde su birikmesine neden olur ve kısa süre içerisinde de bozulmalar meydana gelir. Genel olarak uluslararası standartlara göre pano içerisinde 100 W güç üreten ısıtıcılar konmalıdır. Nem miktarının fazla olduğu bölgelerde pano içerisine yerleştirilen ısıtıcıların gücü artırılabilir. Pano içi ısıtıcıların pano içerisindeki konumu da çok önemlidir. Tercih edilen şekli panonun alt kısmına konulmasıdır çünkü ısınan hava yükselecek ve yükselmesi ile birlikte üst bölgelere ulaşan nem miktarı azalacaktır. Pano ısıtıcıların pano içerisindeki konumu önemli demişken pano içerisindeki elektriksek donanımlı malzemelere de uzaklığına çok dikkat edilmelidir. Sıcaklıktan etkilenebilecek malzemelerden 10cm-15cm uzağa yerleştirilmelidirler.

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi bir çok avantajları vardır. Bunlardan bazıları; Gövdesinde bulunan soğutma yaprakları ile ısının homojen olarak yayılmasını sağlar. Yüksek verimli ve çok uzun ömürlüdür. Elektriği çok iyi izole eder. Vibrasyona, korozyona ve tozlu ortamlara karşı çok dayanıklıdırlar. Isı konveksiyon yoldan yayıldığı için muhtemel terlemeyi ve yoğuşmayı da engellemektedir. Küçük bir yapıda olmalarından dolayı kompakttır. Diğer endüstriyel ısıtıcı çeşidi ise daldırma tipi ısıtıcılardır. Daldırma tipi ısıtıcıların flanşlı ve flanşsız olarak çeşitleri vardır. Bu ısıtıcılar ile çok büyük tanklar daha ısıtılabilir. Rezistans yapısı sıcaklık her bir bölgesinde eşit olarak üretilir ve homojen olarak yayılır. Sadece flanşlı ve flanşsız olarak çeşitleri yoktur. Teknik olarak besleme şekillerine göre de tek faz yada 3 faz gibi çeşitleri vardır. Genellikle yağ ve suyu ısıtmak için kullanılırlar. Ancak günümüzde bazı kimyasal maddelerin özelliklerini kaybetmemeleri için belirli sıcaklıkta tutmak amacı ile de kullanılırlar. Daldırma tip endüstriyel ısıtıcılar kullanım ihtiyacına göre üçgen yada yıldız bağlantılı olarak da kullanılabilirler. Ürünlerin çeşitli voltajlarda çalışma imkanları vardır. 230 ve 400 volt gibi gerilim seçeneklerinde kullanılabildikleri için endüstriyel alanda çok fazla tercih edilirler.

İletişim Formu

  Comments

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  SWITCH THE LANGUAGE
  Form Mühendislik

  Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.