+90 312 394 40 22 pbx

Endüstriyel Tip Daldırma Isıtıcılar

Endüstriyel Tip Daldırma Isıtıcılar

Endüstriyel Sahalar için Daldırma, Sirkülasyon ve Proses Isıtıcılar

Chromalox, sektördeki en geniş stoklu Daldırma Isıtıcı yelpazesini sunar. Endüstriyel daldırma ısıtıcılar, birçok endüstriyel ısı uygulaması için su, yağlar, viskoz malzemeler, çözücüler, proses çözeltileri ve gazların doğrudan temasla ısıtılması için tasarlanmıştır. Tüm ısı sıvı veya proses içinde üretildiğinden, neredeyse% 100 enerji verimliliği elde edilir. Çeşitli sıcaklık kontrol seçenekleri, çok sıkı proses sıcaklığı kontrolüne izin verir. Dişli vidalı bağlantıların, flanşların veya basit yan üstü tasarımların temel montaj seçenekleri, müşteri kurulumunu kolaylaştırır. Herhangi bir sıvıyı ısıtmak için ürünler mevcuttur; sade sudan aşındırıcı solüsyonlara, yüksek viskoziteli yağlara ve yüksek basınçlı ve tehlikeli alanlar gibi birçok özel uygulama için. Özel mühendislik tasarımları da rutin olarak Chromalox tarafından üretilir.

Chromalox elektrikli daldırma ısıtıcılar, ısıyı doğrudan neredeyse yüzde 100 verimlilikle uygulayar. Temel boru seçenekleri arasında dişli, flanşlı veya kaynaklı yer alır. Çeşitli sıcaklık kontrol seçenekleri, çok sıkı proses sıcaklığı kontrolüne izin verir. Chromalox, sade sudan aşındırıcı solüsyonlara, yüksek viskoziteli yağlara kadar her türlü sıvıyı ısıtmak ve yüksek basınçlı ve tehlikeli yerler gibi birçok özel uygulama için geniş bir elektrikli daldırma ısıtıcı yelpazesi üretir.

FLANŞLI TİP DALDIRMA  ISITICILAR (IMMERSION HEATERS –FLANGED)

Basınçlı kaplarda ve tanklarda buhar ve ısıtma gazları ve sıvıları üretmek için ideal olan flanşlı daldırma ısıtıcılar, bir flanşa kaynaklanmış veya lehimlenmiş ve elektrik koruma kutuları ile sağlanan  bükülmüş boru şeklindeki elemanlardır. Chromalox flanşlı daldırma ısıtıcılar, çok çeşitli flanş boyutlarında ve çeşitli elektrik muhafazalarında mevcuttur.

 

VİDALI TİP DALDIRMA ISITICILAR IMMERSION HEATERS –SCREW PLUG

Vidalı tip daldırma tipi ısıtıcılar, dişli altıgen tapa içindeki boru şeklindeki elemanlardan oluşur. Doğrudan temasla sıvıları, basınçlı havayı ve gazları ısıtmak için tank duvarlarındaki dişli açıklıklardan doğrudan vidalanırlar.

 

SİRKÜLASYON ISITICILAR (CIRCULATION HEATERS)

Sıvıların çeşitli çözümler için  ısıtılmasını ve depolama tanklarının sıcaklık bakımlarını ve arıtılmış suyun yanı sıra endüstriyel yıkama ve durulama işlemleri için suların ısıtılması için idealdir.

 

ÖZEL  PROSES ISITICILAR (CUSTOM PROCESS HEATERS)

Aşındırıcı, tehlikeli ve kritik ortamlarda bulunan aşırı basınç, sıcaklık ve akış koşulları da dahil olmak üzere neredeyse tüm sıvı veya gaz proses akışlarında hassas proses sıcaklığı kontrolü sağlamak için tasarlanmıştır.

 

Daldırma Isıtıcılar

Flanşlı Daldırma Isıtıcılar

Üstten Daldırma Isıtıcıar

Vidalı Daldırma tip Isıtıcılar

 

Sirkülasyon Tipi Isıtıcılar

Temiz Su Uygulaması

Fueloil Uygulamaları

Buhar Hava Gaz Uygulamaları

Aşındırıcı Akışkanlar ve Yüksek Sıcaklık Gaz Uygulamaları

 

Proses Hava Isıtıcılar

Kanatlı Isıtıcılar

Kanal Isıtıcıları

Fanlı Hava Isıtıcıları

Radyant Proses Isıtıcıları

Kuartz Radyant Isıtıcılar

Geniş Alan Radyant Isıtıcılar

Seramik Isıtıcılar

 

Konfor Amaçlı Hava Isıtıcıları

Üflemeli Hava Isıtıcıları

Konveksiyon Tipi Isıtıcılar

İnfrared Radyant Tip Isıtıcılar

 

Isı Transfer Sistemi

Endirekt Isıtma

Paketleme Sistemleri

Kızaklı Sistemler

Su ve Su/Glikol Sistemleri

Sıcak Akaryakıt Isıtıcılar

Basınçlı Sıcak Akaryakıt Isıtıcıları

Buharlaştırıcılar

 

Büyük Tank Isıtıcıları

Daldırma Isıtıcılar

Esnek Tank Isıtıcılar

Açık Bobinli Bory Tipi Isıtıcılar

 

Sıcak Su ve Buhar Üreticileri

Air Temperature Control Systems

Boiler Optional Premounted Equipment

Steam Boilers Optional Equipment

 

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.