+90 312 394 40 22 pbx

Enstruman Koruma Kutusu Çözümleri

Enstrüman heattracing tesisin zorlu dış ortam koşullarında çalışabilmesini ve yüksek maliyetli yatırımın korunmasını sağlar.

Category:
General Details

Enstruman Koruma Kutusu ve Kabinleri

Enstruman Muhafaza Dolap, Kabin, Siperlikler

Tek bir enstrümanın hatalı ölçümü nedeniyle milyonlarca lira zarar verecek sistem çökmelerine neden olabilir. Intertec geniş ürün seçenekleri ile donanımınızı doğadan gelecek olumsuzluklara karşı koruduğu gibi insan kaynaklı etkilere karşı da koruma sağlamaktadır.

Dona Karşı Koruma (Freezeprotection)

Intertec ürünlerinde ısı köprü oluşumunu çözümlemiştir. Çok düşük sıcaklıklarda da düşük güçteki ısıtıcılar ihtiyaç duyulan sıcaklığı sağlamak için yeterli olmaktadır.

Aşındırıcı atmosfer ve ortamlarda (Corrosive atmospheresor media)Kimyasal, petrol, gazişletmeleri gibi ortamlarda, aşındırıcı bulunduran atmosfer oluşmakta, bu da elektrikli cihazların kontaklarında aşınmalara neden olmaktadır. Intertec ürünlerinde kullanılan GRP malzeme bir çok aşındırıcı malzemeye karşı yüksek dirence sahiptir.

Sızdırmazlık Koruması (Ingress protection)Intertec muhafaza kutuları ve kabinleri, toza veya suya karşı IP veya NEMA koruma derecelerini karlamaya ilave olarak yoğuşma ve çiğ oluşumunu da önleyerek süper bir koruma sağlar..

Yoğuşmanın önlenmesi (Condensation protection)

Sızdırmaz kaplarında içinde havada bulunan nemin yoğuşması olur. Intertec koruma sistemleri bunun önüne geçmektedir.

Karalanma-Kirlenme (Graffiti)

Intertec Muhafaza kutuları pürüzsüz yüzeyi nedeniyle yazı ve karalamalara uygun olmadığından kolaylıkla silinebilir.

Sıcaklık Düzenlemesi (Temperature regulation)

Kimya ve Petrokimya işletmelerinde çoğu zaman analizin ve ölçüm işlemlerinin yapılabilmesi için akışkanın yoğunlaşmasını ve /veya kristalleşmesini önlemek üzere sıcaklık koruma veya ısıtma gerekmektedir. Intertec çeşitli ısıtıcı panel ürünleri ile bu ihtiyacı kolaylıkla karşılamaktadır.

Çok düşük/yüksek sıcaklıklar (Extreme temperatures)

Yangına dayanıklılık (Fire resistance)

Intertec yangın geciktirici (fire-retardant) GPR kullanmaktadır. Bu malzeme kendi kendine sönen (‘self extinguishing’) özelliktedir

Tehlikeli sahalara uygunluk (Hazardous area)

Tehlikeli (Hazardous) ortamlarda kullanılan tüm donanım IEC 60079-0 belirtilen özellikleri karşılamalıdır. Ayrıca tüm antistatik olmalı, IP65 korumayı karşılamalı, darbeye karşı gerekli güvenliyi sağlamalıdır. INTERTEC koruma kutu ve kabinleri Ex p (pressurisation) koruma sağlamaktadır.

Unauthorizedaccess

Kutu ve kabinlerin yetkisiz kişilerin müdahalelerini önleyecek kilit sistemleri bulunmaktadır.

Impacts

GRP malzemesi doğal yapısı sonucu mükemmel bir esneklik ve mekanik dayanıklılık sağlamaktadır.

Enstruman Koruma ürün Çeşitleri

Multibox Tipi

Diabox Tipi

Minibox Tipi

Unibox Tipi

Gölgelik ve Siperlikler

SD22 Tip Gölgelik

Diashade Tip Gölgelik

Switch Koruma Kanopisi

Dolap ve Kabinler

Classic Tip Kabinler

Basic Tip Kabinler

Panel Isıtıcılar

Sabit Güçlü Isıtıcılar

Self Regulating Tipi Isıtıcılar

Panel Isıtıcı Termostatları

İletişim Formu

  Comments

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  SWITCH THE LANGUAGE
  Form Mühendislik

  Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.