+90 312 394 40 22 pbx

Tank Isıtma

Oksüt Madencilik Endüstriyel Tank Isıtma Projesi

Oksüt Madencilik Endüstriyel Tank Isıtma Projesi

 

Silo ve Tank Isıtma Sistemleri

Isıtıcı Kablo ile Tank Isıtma ve Silo Isıtma Sistemleri

Depolama tanklarında nem ve yoğuşma nedeniyle ürünlerin bozulması ve yapışmasına neden olabilirken, baca gazları açısından da çeşitli sorunlar yaratabilir. Bu tür sorunların önüne geçmek ve tank içindeki ürünlerin sıcaklığını muhafaza etmek için Form Mühendislik olarak elektrikli ısıtıcı kablo ile tanklar ve silolar için ısıtma sistemleri sunmaktayız. Endüstriyel tesislerde ısıtma uygulamaları, tesislerin ihtiyaçlarına ve ürünlerin özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Depolama tanklarındaki veya silolardaki ürünlerin sıcaklıklarını muhafaza etmek, donmaya karşı korumak gibi farklı uygulamalara yönelik çözümler sunarak üretim süreçlerini kesintisiz hale getirilmektedir.

Isıtıcı Kablo ile Tank ve Silo Isıtma Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Elektrikli ısıtıcı kablo ile yapılan ısıtma sistemleri, diğer ısıtma yöntemleriyle karşılaştırıldığında önemli avantajlara sahiptir. Montaj kolaylığı ve bakım gerektirmemesi, klasik ısıtma yöntemlerine göre en önemli tercih sebepleri arasında yer alır. Sistemde kullanılan ısıtıcı kablo seçimi, tankın yapısına ve ısı ihtiyacına göre özel olarak yapılmaktadır. Form Mühendislik, bünyesinde bulundurduğu 4 farklı ısıtıcı kablo üreticisinin distribütörlüğü ve geniş ürün yelpazesi sayesinde farklı tesislerin farklı işletme yapılarına uygun çözümleri sunmaktadır.

Elektrikli tank ısıtma uygulamalarında genellikle ısıtıcı kablolar tankın dış yüzeyine sarılarak ısıtma sağlanırken, özel olarak üretilen tank içi ısıtma kablolarının kullanıldığı sistemler de mevcuttur. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle tank cepheleri rüzgâr ve güneş konumuna göre kontrol edilerek enerji bakımından daha verimli şekilde ısıtılmaktadır.

Form Mühendislik olarak, elektrikli ısıtma sistemlerimizde güvenlik ve verimliliği ön planda tutuyoruz. Isıtıcı kablolarımız, özel olarak üretilmiş zırhlı yapıları ve su geçirmez özellikleri sayesinde uzun ömürlü ve güvenilir bir performans sunar. Elektrikli tank ısıtma sistemlerimizde kullanılan kontrol sistemleri, uygulamaya özel olarak tasarlanır ve istenilen sıcaklık değerlerini sürekli olarak sağlar. Bu sayede tank içindeki ürünlerin özelliklerine göre ideal sıcaklık ortamı sağlanır ve üretim süreçleri sorunsuz bir şekilde ilerler.

Sektörde 30 yılı aşkın deneyimi ve geniş ürün çeşitliliğiyle Form Mühendislik, her saha koşuluna uygun ısıtıcı kablo uygulamalarıyla müşterilerine çözümler sunmaktadır. Elektrikli tank ısıtma sistemlerimiz, depolama tanklarında ve silolarda ürünlerin kalitesini korumak ve güvenli bir ortam sağlamak için ideal bir çözümdür. Isıtıcı kablolarımızın esnek yapıları ve yüksek isi iletim değerleri, tankların verimli bir şekilde ısınmasını sağlar. Müşteri odaklı çözümlerimizle sektörde lider konumumuzu sürdürmeye devam ediyoruz. Form Mühendislik olarak, her zaman kaliteli ve güvenilir ısıtma çözümleri sunmaktan gurur duyuyoruz.

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.