+90 312 394 40 22 pbx

IBC Konteyner Isıtıcılar

Ibc Konteyner Isıtıcılar

Ibc Isıtıcı Ceket

IBC konteynerlerini ısıtma ve yalıtma konusunda elektrikli ısıtıcı ceket, bant tipi ısıtıcılara göre çok daha etkilidir. Isıtma örtüsü, endüstriyel malzemelerinizi ısıtmak ve sıcaklıklarını korumak için kullanabileceğiniz en hızlı, kolay ve uygun fiyatlı çözümdür. Şurup, şeker ve yağlar gibi viskoz malzemelerin IBC konteynerden boşaltılması zor olabilir. Kabın bir IBC ısıtma ceketi ile ısıtılması, malzemeleri daha pürüzsüz ve daha az viskoz hale getirerek atık ve masrafı azaltabilir.

IBC ısıtma ceketi, sıvıları ve malzemeleri hızlı ve etkili bir şekilde ısıtarak bunları konteynerden minimal veya hiç atık ürün olmadan boşaltmak için mükemmel bir çözümdür.

Ibc Konteyner Isıtıcı Ceket

 

Ibc Konteyner Isıtıcı Ceket
Teknik Özellikler

 • Teflon kaplı polyester ceket
 • Polyester izolasyon
 •  0-90°C’ye kadar 3 Dijital Termostat (1 bölge 0-40°C)
 • Standart olarak 1000L IBC uyumlu
 • 3 metre güç kablosu
 • Silikon yalıtımlı spiral sarımlı direnç elemanı
 • Çabuk takılan, ayarlanabilir tokalar
 • IP40 koruma (İsteğe bağlı IP54)
 • Ek olarak izolasyon üst kapağı
 • Isınma süresi yaklaşık 48 saat (2×1000 W ısıtıcı ve izolasyon kapağı ile +15º C’den +50°C’ye başlayan 1000L varil su)
 • Isınma süresi yaklaşık 48 saat (3×1000 W ısıtıcı ve izolasyon kapağı ile +15º C’den +70°C’ye başlayan 1000L varil su)

 

 

IBC ısıtıcı ceketler, 1, 2 veya 3 termostatla üretilmiştir. 2 ve 3 termostatlı ısıtıcılar 0 – 90°C arasında ayarlanabilirken, 1 termostatlı ısıtıcı 0-40°C arasında ayarlanabilir, bu da konteyner ısıtıcısını sıvıları hızlı ve güvenli bir şekilde ısıtmak ve konteynerdeki içerik için istenen viskoziteyi korumak için ideal kılar. Daha hızlı ve optimal bir ısıtma süreci için IBC izole kapak (ayrı olarak satılır) kullanmanızı öneririz. Kapak, konteynerin üstüne kolayca takılır ve ısı kaybını azaltır.

Ibc konteyner ısıtıcı ceketler, su, reçine, yağ, dizel yakıt, vazelin, yapıştırıcılar ve birçok diğer endüstriyel sıvıyı ısıtmak ve bunları kolayca boşaltmak veya pompalamak için kullanılabilir.

PDF: IBC_Konteyner_Isitma_-F

 

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.