+90 312 394 40 22 pbx

Kış Bahçesi Isıtma

Kış bahçesi ısıtma için ısıtıcı kabloların kullanılması, soğuk hava koşullarında dış mekan yaşam alanlarını daha konforlu hale getirmek için harika bir seçenektir.

Isıtıcı Kablo ile Kış Bahçesi Isıtma Nedir?

Isıtıcı kabloların kullanımının avantajlarından, montajından bahsedilecek olursa;
Kış ayları geldiğinde, dış mekan yaşam alanları genellikle soğuk hava şartlarından konforsuz ve kullanılamaz hale gelir. Ancak, kış bahçesi ısıtma sistemleri, bu sorunu çözmek için mükemmel bir çözüm sunar. Isıtıcı kablolar, dış mekan alanlarını sıcak tutmak için elektrik enerjisi kullanmaktadır. Yere uygulanan bu kabloların üzerine uygulanacak zemin malzemesi ile kapatılır. Oda termostatı ile istenilen sıcaklık ayarlanarak enerji verimli bir ısınma sağlanır. Bu sayede, kış aylarında bahçenizde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Isıtıcı Kablo ile Kış Bahçesi Isıtma Avantajları Nelerdir?

Isıtıcı kabloların avantajlarından biri, düşük enerji tüketimine sahip olmalarıdır. Isıtma sistemleri genellikle elektrikle çalışır ve enerjiyi verimli bir şekilde kullanır. İstenilen sıcaklığa ulaşınca termostat vasıtası ile ısıtma durmakta ve kış bahçesi soğuduğunda sistem otomatik olarak yeniden devreye girmektedir. Bu nedenle, uzun vadeli kullanım için maliyet etkili bir seçenektir.
Montaj açısından, ısıtıcı kabloların kurulumu oldukça basittir. Kablo, dış mekan zeminine monte edilebilir. Ayrıca, çoğu ısıtıcı kablo sistemi, wifi ile telefondan kumanda edilerek termostatın sıcaklığı ayarlanabilir.

Kış Bahçesi Termostatların özellikleri sayesinde istenilen saat ve gün programlanarak ilgili saatlerde sistemin çalışması ve kapanması ayarlanabilmektedir.

Kış Bahçesi Isıtmada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Isıtıcı kabloların kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da verimliliktir. Kablo montajı profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Ayrıca, verimli ısınma için termostat kullanmak önemlidir.

Sonuç olarak, ısıtıcı kablolar, kış bahçesi ısıtma için etkili ve ekonomik bir seçenek sunar. Bu sistemler, dış mekan yaşam alanlarını sıcak tutmak ve kış aylarında keyifli bir deneyim sunmak için idealdir. Ancak, montaj ve güvenlik konularında dikkatli olunmalı ve gerektiğinde profesyonel yardım alınmalıdır.

Kış Bahçesi Isıtma

Elektrikli Yerden Kış Bahçesi Isıtma Projesi

Kış Bahçesi Isıtma 2

Elektrikli Zeminden Kış Bahçesi Isıtma Projesi

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.