+90 312 394 40 22 pbx

Dolap ve Kabinler

Ana Başlık

Alt Başlık

Dolap ve Kabinler

INTERTEC, petrol, gaz ve kimyasal işleme tesisleri gibi zorlu çalışma ortamları için sert ve dayanıklı dolaplar ve Kabinetler oluşturmak için onlarca yıldır özel üretim teknikleri geliştirmiştir.

Tipik olarak iç ve dış yüzeyleri yalıtkan PU köpük çekirdeklerini çevreleyen GRP sandviç konstrüksiyonlar kullanıyoruz. Bu yapım tekniği, hem mukavemeti hem de sertliği yüksek derecede çevre korumasıyla birleştirir.

Üç yapı prensibi: BASIC, CLASSIC ve çok yönlü ARCTIC Shelter, çalışma koşullarının ve iklimlerin spektrumunu karşılamak için farklı boyutlarda ve dayanıklılıkta dolaplar ve barınaklar inşa etmemize olanak tanır. Standart ürünler, aşağıdakiler dahil olmak üzere belirli performans özelliklerini sağlamak için birçok şekilde özelleştirilebilir.

 • IP65 / IP54 koruması
 • Yangın güvenliği (120 dakikaya kadar)
 • aşırı ısı yalıtımı (Arktik koşullar)
 • Rüzgara (240 km / saate kadar), patlamaya, depreme karşı dayanıklı
 • Patlamaya dayanıklı (IEC, ATEX, CSA, GOST, Nepsi’ye göre)
 • Anti Statik
 • Pasif olarak soğutulmuş
 • Isıya dayanıklı (160 C’ye kadar)
 • Korozyona dayanıklı
 • Sızdırmaz zemin
 • UV ışınlarına dayanıklı jel kaplama

 

BASIC Kabinet

Bağımsız veya duvara monte uygulamalar için hafif hizmet tipi kabinetler (standart olarak IP65). 2 m yüksekliğe, 1,3 m genişliğe ve 1 m derinliğe kadar boyutlarda mevcuttur. PU köpük çekirdekli çift duvarlı GRP kaplamalar mükemmel dayanıklılık sağlar.

CLASSIC Kabinet

Tipik olarak alttan veya arkadan kablo girişi ile on binlerce uygulamada güvenilirliği kanıtlanmış bir tasarımdır. Yüksek çekme mukavemetli,  GRP’den yapılan destek direkleri mükemmel yük taşıma özellikleri sağlar. Entegre C -tip rayı veya montaj plakası ile kolay ekipman kurulumuna ve ayarlanabilirliğe izin verir. Tipik olarak 3 m yüksekliğe kadar hemen hemen her boyutta yapılabilir. Zemin malzemeleri ve konstrüksiyon dahil pek çok varyasyon mümkündür (örneğin sızdırmazlık için özel kenarlar)

ARCTIC SHELTER

GRP sandviç yapı ve jel kaplama teknikleri ile yüksek yapısal mukavemet ve dayanıklılıkla birlikte mükemmel ısı yalıtım özellikleri sağlar. İzolasyon kalınlığı, uygulamaya uyacak şekilde değiştirilebilir. Maksimum boyut neredeyse sınırsızdır (INTERTEC’in amaca yönelik tasarlanmış fabrikası, sızıntı önleyici şekilde için yaklaşık 6 x 3 m’ye kadar tek parça duvarlar ve çatılar yapabilir).

 

ARCTIC KONTEYNER

INTERTEC, nakliyeyi kolaylaştırmak için ISO standart kenarlı ve paslanmaz çelik çerçeveli şelterler sağlayabilir.

FIRE SHELTER

GRP’nin alev geciktirici özelliklerini, mineral yün veya diğer malzemelerin iç çekirdeklerini barındıran sandviç yapım teknikleriyle birleştirir. Bu, acil durum kapatma valfleri ve aktüatörler gibi ekipmanı korumak için 120 dakikaya kadar yangın güvenliği özellikli ısı yalıtımı sağlar. Bu teknik kullanılarak dolaplar veya kabinler üretilebilir. INTERTEC birçok ulusal ve uluslararası yangın standardını karşılar (ayrıntılar için bize ulaşın).

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.