+90 312 394 40 22 pbx

Hamam Isıtma

Günümüzde, ısıtma sistemleri evlerde ve ticari binalarda konforu artırmak için kullanılan önemli bir özelliktir. Bu sistemler arasında ısıtıcı kablo ile hamam ısıtma sistemi de popülerlik kazanmıştır. Hamam, hem kişisel hijyenin sağlanması hem de rahatlama için kullanılan geleneksel bir mekan olarak bilinir. Ancak, bu tür bir mekanın ısıtılması ve sıcak tutulması geleneksel olarak zor olmuştur. İşte burada ısıtıcı kablo ile hamam ısıtma sistemi devreye girer.

Isıtıcı Kablo ile Hamam Isıtma Nedir?

Isıtıcı kablo ile hamam ısıtma sistemi, özel ısıtıcı kabloların zemin altına veya duvarlara monte edildiği bir sistemdir. Bu kablolar elektrik enerjisi kullanarak ısı üretir ve hamamın içerisindeki sıcaklığı istenilen seviyeye getirir. Bu sistem, hamamın herhangi bir bölgesine eşit ve istikrarlı bir şekilde ısı sağlar, böylece kullanıcılar rahat bir deneyim yaşarlar.

Isıtıcı Kablo ile Hamam Isıtmanın Avantajları Nelerdir?

Isıtıcı kablo ile hamam ısıtma sisteminin birkaç avantajı vardır. İlk olarak, bu sistem elektrikle çalıştığından hızlı bir şekilde ısınır, bu da hamamın hızlı bir şekilde kullanılabilir hale gelmesini sağlar. Ayrıca, ısıtıcı kablo ile hamam ısıtma sistemi enerji verimlidir, çünkü sadece ihtiyaç duyulan bölgeleri ısıtır, bu da enerji tasarrufu sağlar. Bunun yanı sıra, eski tip sulu ısıtma sistemleriyle kıyaslandığında kurulumu çok kolaydır ve boru tesisatı gerektirmez ve bu sistemde bakım gereksinimi yoktur ve uzun ömürlüdür.

Isıtıcı Kablo ile Hamam Isıtma Neden Gereklidir?

Sonuç olarak, ısıtıcı kablo ile hamam ısıtma sistemi, düşük kurulum maliyeti ve bakım gerektirmemesinden ve istenilen bölgeyi çalıştırıp istenmeyen bölgeleri çalıştırmayarak enerji bakımından sağladığı verimle, geleneksel hamamları modernleştirme ve daha konforlu hale getirme konusunda etkili bir seçenektir.

Hamam Isıtma Genel Uygulamalar

istem bileşenleri ısıtıcı kablo, kablo tutturma aparatı ve termostattır. Oda bölgelere ayrılarak istenilen yer istenilen sıcaklıkta tutulabilir. Genellikle hamamlarda bazı bölgeler ayrı kontrol edilmek istenir.

Crowne Plaza Hamam Isıtma Uygulaması

Crowne Plaza hamam ısıtma projesi

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.