+90 312 394 40 22 pbx

Varil – Gaz Tüpü IBC Isıtıcıları

Ceket tipi Varil Isıtıcılar

Kemer Tipi Varil Isıtıcılar , IBC ısıtıcılar

Varil ve IBC Konteyner Isıtıcılar varil içindeki akışkanın istenilen sıcaklıkta veya viskozitede tutulması veya akışkanın donmasını önlemek için en ideal çözümlerdir.

Oda sıcaklığındayken birçok malzemenin genellikle akışkanlığı azalır bu da IBC Konteyner ve Varillerden sıvının boşaltılmasını zorlaştırır. Şurup, şeker,  tutkal, boya, reçine yağlar ve diğer sıvıların boşaltılması akışkanlığı azalan malzemeler için zordur ve çoğu zaman, yüksek viskozitenin varilden ayrılamaması nedeniyle ürünlerin israfına neden olur. Bu da uygulamaların daha maliyetli hale gelmesine neden olmaktadır.

0 – 200ºC veya 0 – 90ºC ayarlanabilir elektronik ve kullanımı kolay bir termostatla donatılmış bu varil ısıtıcılar, her amaca uygun olarak akışkanın istenilen sıcaklıkta tutulmasını sağlamaktadır. Set edilen sıcaklığa göre ısıtma sistemi devreye girmekte, sıcaklık istenilen seviyeye ulaştığında ise sistem otomatik olarak kapanmaktadır. Bu sayede verimli şekilde varil ısıtma işlemi gerçekleşmektedir.

Çeşitli sıcaklık aralığına sahip Varil Isıtıcı Ceketler ve IBC Konteyner Isıtıcı Ceketler, dayanıklı, uzun ömürlü, yüksek kaliteli, hafif bir izolasyonlu kumaşlarla tasarlanmıştır ve kolay açılan dokuma kemerle birlikte yapı, varil ısıtıcının herhangi bir standart boyuttaki varile takılmasını kolaylaştırır.

Dayanıklı ve yüksek kaliteli ile malzeme ve sağlam bağlama kemerleri, varil ısıtıcısını taşıma sırasında dayanıklı kılmakta ve aynı zamanda çok uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Vari Isıtıcı Ceketler, IBC Konteyner Isıtıcı Ceketler ve silikonlu ısıtıcılar, sürekli sak tök işlemi gereken mobil haldeki varillerin ve IBC konteynerlerin için ideal çözümlerdir. Varil ısıtıcılar ve IBC konteyner ısıtıcılar, taşımacılık sırasında veya başka proseslerde kullanılan ısıtıcı kabinler veya ısıtıcı fırınlar ile beraber kullanılarak taşımacılık veya başka amaçlı proseste ısı kaybını sıfıra düşürecek şekilde kombine edilebilirler.

Çeşitli sıcaklıklarda ayarlanabilen Varil Isıtıcılar ve IBC Konteyner Isıtıcılar, ısıtma yağı, dizel yakıtı, reçine, tutkal, boya ve su veya tutarlı bir sıcaklık veya viskoziteye sahip olması gereken diğer endüstriyel sıvılar dahil olmak üzere çeşitli ısıtma amaçları için kullanılabilir.

NOT:  Daha hızlı ve optimum ısıtma işlemi için Varil ve IBC konteynerlerde yalıtımlı kapağın kullanılmasını tavsiye ederiz.  Bu parça ayrı olarak satılmaktadır. Kapak, kabın üst kısmına kolayca takılarak ısı kaybını minimuma indirir.

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.