+90 312 394 40 22 pbx

Pano ve Kabin Panel Isıtıcılar

Yüzlerce tesisteki heattracing uygulamalarımız ile bu alandaki liderliğimiz tartışılmazdır. Bu uygulamalarımız standartları oluşturmuştur.

Category:
General Details

Kutu (enclosure) ve Kabin ısıtıcıları

Enstruman Kutusu ve Panel Isıtıcıları

Doğru ölçüm, işletmenin kesintisiz ve verimli çalışmasının ön koşuludur. Bu nedenle sahadaki Kutu ve Kabin içlerinde bulunan enstrümanların, kış koşullarında sağlıklı ölçüm yapmalarını sağlamak için (winterazing), impulse hattı (tubing), manifolt ve enstrümanların ısıtılması edilmesi zorunludur.

Panel Isıtıcı

Panel Isıtıcı

Kutu (enclosure) ve Kabin ısıtıcıları ( Convection Heaters )

Bu tip ısıtıcılar muhafaza kutusu/kabin içindeki havayı ısıtarak, burada bulunan tüm enstrüman, manifolt, elektronik aygıt, vana vs. birlikte dona karşı korunmuş olurlar. Bu ısıtıcı seçilirken dikkat edilmesi geren husus, tüm hacim için gerekli sıcaklığa çıkaracak güçte olmasıdır.

Enstrüman Isıtıcıları ( Conduction Heater)

Korunan enstrümanlar doğrudan bu tip ısıtıcılara yüzeysel temas halindedir. Isı enstrümana iletim yolu ile daha etkin olarak transfer edilir. Burada ısıtıcı sadece akuple olduğu enstrümanı ısıtmayı amaçlamaktadır.

Her iki ısıtıcının da ex-proof ve normal seçenekleri mevcuttur.

Ex-Panel Heaters

CP MEGATHERM D.A Electric heater

CP MICROTHERM DNA……Electric heater

CP MULTITHERM D.A Electric heater

CP VARITHERM DPA … Electric heater

SL BLOCKTHERM Self-limiting Block Heater

SL DSETHERM Self-limiting Block Heater

SL MINITHERM Self-limiting Heater

 

Non Ex-Panel Heaters

CP MEGATHERM C.A Electric heater

CP MICROTHERM C Electric heater

CP MULTITHERM C Electric heater

CP VARITHERM CPA … Electric heater

SL BLOCKTHERM C Self-limiting Block Heater

SL BLOCKTHERM DPA… T.

SL MINITHERM C Self-limiting Heater

SL POSTTHERM CNA Self-limiting Block Heater

 

İletişim Formu

  Comments

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  SWITCH THE LANGUAGE
  Form Mühendislik

  Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.