+90 312 394 40 22 pbx

Blog

28 Aralık 2023

Antalya Elektrikli Yerden Isıtma

Antalya Elektrikli Yerden Isıtma

Isıtıcı kablo ile yerden ısıtma, iç mekânlara sıcaklık sağlamanın modern bir yoludur. Temel olarak zeminlerinin altına döşenen ısıtıcı kablolar ile uygulanan bu sistem, zemin yüzeyinden yukarıya ısı yayarak ortamın her yerinde eşit sıcaklık sağlar. Antalya elektrikli yerden ısıtma, 1992 yılından beri Form Mühendislik güvencesi altında başarılı binlerce projeye imza atmıştır.

Elektrikli Yerden Isıtmanın Avantajları

Sıcaklığın Eşit Dağıtılması: Radyatörler veya hava delikleriyle güvenilen geleneksel ısıtma sistemlerinin aksine, elektrikli yerden ısıtma daha homojen bir ısı dağılımı sağlar. Tüm zemin yüzeyi eşit olarak ısınacağından, bu da ortamda soğuk noktalar oluşmasının önüne geçilmiş olur.

Mekân Verimliliği: Isıtıcı kablolar zeminin altına kurulduğu için, zemin ve duvar alanını korumak için kaba radyatör veya hava deliklerine ihtiyaç duyulmaz. Elektrikli yerden ısıtma, modern ve minimal tasarımlar için özellikle çekicidir.

Enerji Verimliliği: Elektrikli yerden ısıtma, geleneksel ısıtma yöntemlerinden daha enerji verimli olabilir. Isı zeminden yükseldiğinden, ortam genellikle daha düşük sıcaklıklarda daha etkili bir şekilde ısıtılabilir, potansiyel enerji tasarruflarına yol açar. Ayrıca akıllı termostatlar sayesinde uzaktan kontrol edilebilen sistem, özellikle gelişen teknolojide WI-FI desteğini efektif bir şekilde kullanmaktadır. Her bölüm birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiğinden, alanlar farklı sıcaklıklarda istenilen şekilde ısıtılmakta, dolayısıyla enerji sarfiyatının önüne geçilmiş olur.

Konfor: Soğuk sabahlar veya gecelerde sıcak bir zeminde yürümek, sadece Antalya elektrikli yerden ısıtma sistemine sahip olanların gerçekten yaşayabileceği bir lüks. Geleneksel ısıtma sistemlerinde sıcak hava yükseldiğinden zemin soğuk olur, elektrikli yerden ısıtma sisteminde ise farklı olarak ısı zeminde kalır ve tavan soğuk olur Bu avantaj, genel yaşam deneyimini geliştirerek rahat ve konforlu bir ortam sağlar.

Sağlık Faydaları: Zemin ısıtması, radyatörler veya hava delikleri tarafından dolaştırılan hava akımları olmadığı için, alerjisi veya solunum yolu sorunları olan bireyler için potansiyel olarak faydalı olan alerjenlerin ve tozun dolaşımını azaltmaktadır.

Sonuç olarak Antalya elektrikli yerden ısıtma, üstün konfor ve enerji verimliliğinden, alan tasarrufu sağlayan tasarımlara kadar çeşitli avantajlar sunar. Modern kontrol seçenekleri ile özel ihtiyaçlara ve tercihlere uygun olarak elektrikli yerden ısıtma sistemleri, kolayca yönetip optimize edebilirler. Etkin ve lüks ısıtma çözümlerine olan talep artmaya devam ettikçe, zemin ısıtma sistemleri modern evler ve tüm yapılar için popüler bir tercih olmaya devam edecektir.

Detaylı bilgi için Elektrikli Yerden Isıtma çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.