+90 312 394 40 22 pbx

Elektrikli Yerden Isıtma

Sistem bileşenleri ısıtıcı kablo, kablo tutturma aparatı ve termostattır. Oda bölgelere ayrılarak istenilen yer istenilen sıcaklıkta tutulabilir. Genellikle hamamlarda bazı bölgeler ayrı kontrol edilmek istenir.

Category:
General Details

Yerden Isıtma Sistemleri

Isıtıcı Kablolar İle Yerden Isıtma

Elektrikli ısıtıcı kablo ile zemin ısıtma diğer sistemlere göre birçok avantaj sağlar. Bunlardan en önemlilerinden biri temiz ısıtma kaynağı olmasıdır. Herhangi bir koku, yabancı madde salınımı yapmaz, bakım, onarım gerektirmez. Herhangi bir hacim kaplamaz. Isı tüm yüzeye homojen olarak yayılır. Bu yüzden ısıtma yapılan yerde sıcaklık farkları oluşmaz. Çok geniş kullanım alanları vardır. Hamamlarda, banyolarda, kış bahçelerinde sıklıkla kullanılır. Termostat sayesinde istenilen sıcaklığa ayarlanabilir böylelikle enerji tasarrufu da sağlanır. Deneyimli montaj ekipleri tarafından yapılırsa bu sisteme bir ömür bakım onarım gerekmez.

Elektrikli Yerden Isıtma

Elektrikli Yerden Isıtma

Sistem bileşenleri ısıtıcı kablo, kablo tutturma aparatı ve termostattır. Oda bölgelere ayrılarak istenilen yer istenilen sıcaklıkta tutulabilir. Genellikle hamamlarda bazı bölgeler ayrı kontrol edilmek istenir. Örnek olarak göbek taşı ve zemin. Bu sistem sayesinde buralarda ayrı ayrı termostatlar sayesinde sıcaklıkları ayarlayıp keyfinize göre bu bölgelerin ısısını ayarlayabilirsiniz. Bu sistem sayesinde evinizde az bir maliyetle kendi hamamınızı yaratmanız mümkündür.

 

Zemin Isıtma

Zemin Isıtma

Özellikle küçük çocukların olduğu evlerde bu sistem paha biçilemez şekilde önemlidir. Çünkü çocuklar her zaman zeminle iletişim halindedirler. Zeminin soğuk olması çocukların, bebeklerin üşümelerine ve hasta olmalarına neden olur. Bir odadaki ısı dağılımı, sıcaklık ayaklarda kafa hizasından daha yüksek olduğunda optimaldir. Elektrikli yerden ısıtma sistemi ile bu sorun ortadan kalkmakta ve Isının kaynağı zeminden geldiği için ısınma zeminden başlayarak havaya doğru yükselmektedir.

İç Hava Kalitesi, solunum yolu hastalığı ile doğrudan ilişkilidir. Isıtma Sisteminizin yapmasını istediğiniz son şey, yapı boyunca toz, küf sporları, polen ve diğer partikülleri dağıtmaktır. Elektrikli yerden ısıtma sistemleri ısı alerjenleri üflemediğinden, alerjisi ve astımı olanların semptomlarında çarpıcı iyileşme bulmalarına yardımcı olur. Ayrıca elektrikli zemin ısıtma sistemlerinde zemin ısısı, küf ve mantar gelişimini teşvik eden nem türünü azalttığı için küf oluşumunu en aza indirir.

Yerden ısıtma son yıllarda çok yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Form Mühendislik olarak 1992 yılından itibaren bu sektörde en önemli firmalardan biri olup teknolojinin gelişim ve değişimini yakından takip etmekteyiz. Deneyimli mühendis ve montaj ekiplerimiz ile hamamlarınızı, kış bahçelerinizi, odalarınızı kısa bir montaj süresinde ısıtma garantisi veriyoruz.

İletişim Formu

Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.