+90 312 394 40 22 pbx

Hamam Isıtma

Hamamlarda her bölgeyi ayrı ayrı kontroledebilecek şekilde, en pratik ve verimli ısıtma çözümleri uygun ısıtıcı kablolar ile sağlanmaktadır.

Category:
General Details

Elektrikli Hamam Isıtma Sistemleri

Günümüz koşullarında elektrikli ısıtıcı kablo uygulamaları ile hamam ısıtma, güvenli olmasının yanı sıra çok daha pratiktir ve kurulum maliyeti oldukça düşüktür.

Isıtıcı Kablo ile Hamam Isıtma

Hamamı ısıtmaya ihtiyaç duyduğunuz anda, tek bir termostat ayarı ile istenen sıcaklığı kısa zamanda hissedebilirsiniz.

Form Mühendislik tarafından uygulanan, hamam ısıtma sistemlerinde kullanılan ısıtıcı kablolar 25 yıl garantilidir.

Hamam ısıtma sistemlerinde, seri dirençli ısıtıcı kablolar tercih edilerek güvenli ve konforlu bir ısınma sağlanmaktadır.

 

Hamam Isıtma

Hamam Isıtma

 

 

Hamam Isıtma Sistemlerinde Kullanılan Isıtıcı Kablolarda Güvenlik

Sistem tamamen zırhlı ısıtıcı kablo ile yapılmakta olup, herhangi bir kaçak durumunda sistem ısıtıcı kablo sistemi kapanacak şekilde dizayn edilmektedir.

Form Mühendislik, her boy ve ebatta hamam ısıtma işini, ısıtıcı kablo ve ısıtıcı şilte uygulaması ile yapmaktadır. Hamamlarda ısıtıcı kablo kullanılması ile kazan dairesine gerek yoktur.

 

Zemin Isıtma

Zemin Isıtma

 

 

Hamam Isıtma

Hamam Isıtma

Hamam Isıtma

Hamam Isıtma

 

Hamam Isıtma

Hamam Isıtma

Hamam Isıtma

Hamam Isıtma

 

Sıcaklığa ihtiyaç duyduğunuz anda tek bir termostat ile anında sıcaklığı hissedebilirsiniz. Form Mühendislik tarafından uygulaması yapılan elektrikli ısıtıcı kablo ile hamam ısıtma sistemleri 25 yıl garantilidir. Türk hamamları, saunalar, masaj salonları, villalarda kullanılan hamamlar, ev banyolarının bir kısmının hamam haline getirilmesiyle oluşturulan hamamlar, butik otel yada spa merkezlerinde bulunan hamamların her mevsim ısıtılmaya ve düzenli bir ortam sıcaklığında işletilmesine ihtiyaç vardır. Bu noktada, en çok kullanılan hamam ısıtma sistemleri sulu ve elektrikli sistemlerdir. Sulu sistemler ile elektrikli ısıtıcı kablolar ile yapılan ısıtma arasında kurulum maliyeti, işletme giderleri, rejim suresi, güvenlik, bölgesel sıcaklık kontrolü, kurulum süreçleri gibi pek çok fark bulunmaktadır. Tam bu noktada elektrikli hamam ısıtma sistemleri, diğer alternatiflere göre daha verimli ve konforlu olarak öne çıkmaktadır.

Hamamlarda ısıtılacak bölgeler; göbek taşı, sırt bölgesi, zeminler ve baldır bölgesidir. Hamam ısıtma sistemlerinde, elektrikli ısıtıcı kablolar ile göbek taşı, oturma ve sırt dayama alanları birbirinden bağımsız kontrol edilebilmektedir. Bu kontrol kolaylığı ile ısıtma maliyeti düşürüldüğü gibi konfor üst seviyeye çıkarılmıştır.

Örnek olarak göbek taşı 60°C sıcaklıkta tutularak, oturma ve sırt dayama alanları 40°C sıcaklığa ayarlanabilir.

Isıtıcı kabloların esnek yapıları, uzun ömürlü oluşları ve yüksek isi iletim değerleri ile hamamlarda konforlu, ekonomik, kullanımı kolay, otomatik ve sağlıklı ısıtma imkânı için tasarlanmışlardır.

Hamamlarda Kullanılan Elektrikli Isıtma Sistemlerinin Başlıca Avantajları
 • Elektrikli hamam ısıtma sistemlerinin kurulumu kolaydır. Sistem bakım gerektirmez, sulu sistemlerde olduğu gibi makine, kazan dairesine ve tesisata gerek yoktur.
 • Elektrikli hamam ısıtma sistemi, devreye alındığı anda ısınmaya başlar ve çok kısa sürede hamamı kullanmaya başlayabilirsiniz (Mermerin ısınması 20-30dk, hamamın tamamen kullanma açılması 1-2 saat). Bununla beraber sulu sistemlerde hamamın kullanma hazır hale gelmesi için yaklaşık 24 saate ihtiyaç vardır, bu nedenle elektrikli hamam ısıtma hamamlar için ideal bir ısıtma şeklidir.
 • Uzun ömürlüdür, Warmfloor seri dirençli ısıtıcı kablolar, tam koruma zırhlı, su geçirmez, zemin altında uzun yıllar çalışmak için üretilmiştir. Dışarıdan bir müdahale olmadığı takdirde bina yaşı ile eşdeğer ömrü vardır.
 • Gelişmiş sıcaklık kontrolüne imkan sağlar. Akıllı termostatlar sayesinde, istenilen bölge birbirinden bağımsız, dolayısıyla farklı sıcaklıklarda çalıştırılabilir. Hamam girişine konulan akıllı termostatlar ve sensörler aracılığı ile hassas sıcaklık kontrolü yapılmakta ve sistem istenilen değerlerde çalışmaktadır. Termostat üzerinden sıcaklığı görebilir, istenilen zamanda otomatik çalış-dur gibi pek çok komut verebilirsiniz.
 • Güvenlidir. Elektrikli hamam ısıtmasında kullanılan ısıtıcı kablolar, hamam gibi ıslak ve nemli alanlarda, yoğun çalışma temposunda, uzun seneler çalışması için üretilmişlerdir. Bu nedenle ısıtıcı kabloların arıza vermemesi için tüm güvenlik ve izolasyon kaplamaları yapılmıştır.
 • Sistemin arıza yapması kuruluma bağlı olarak düşük bir ihtimal olsa da elektrikli ısıtma sistemlerinde arızanın nerede olduğunu bulmak, gerekli ekipmanlarla çok basittir, bu nedenle tamiri de daha az zahmetli olarak gerçekleşmektedir.

Hamam ısıtmada kullanılan Seri Dirençli Isıtıcı Kablo ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

İletişim Formu

  Comments

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  SWITCH THE LANGUAGE
  Form Mühendislik

  Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.