+90 312 394 40 22 pbx

Zeminde Kar Buz Önleme

Kar ve Buzlanma için özel imal edilmiş akıllı termostatlarla birlikte kullanıldıklarında, enerji açısından verimli ve tam otomatik bir ısıtma sistemi sağlarlar.

Category:
General Details

Elektrikli Isıtıcı Kablolar ile Zemin Isıtma

Isıtıcı Kablolar İle Zemin Kar-Buz Önleme

Isıtıcı kablolar ile zemin Kar-Buz önleme sistemleri, garaj yollarını, otoparkları, yaya yollarını, bina girişi basamakları, yükleme rampalarını, engelli erişim rampaları ve köprüleri güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Zemin Kar Buz Önleme

Kar ve Buzlanma için özel imal edilmiş akıllı termostatlarla birlikte kullanıldıklarında, enerji açısından verimli ve tam otomatik bir ısıtma sistemi sağlarlar. Bu akıllı termostatlar ısıtılacak zemine yerleştirilen sıcaklık ve nem sönsörlerinden aldığı bilgiler ile kar yağışı ve buzlanmayı tespit edip ısıtıcı kabloya otomatik olarak enerji vererek zemini kar ve buzlanmadan korumayı efektif bir şekilde yerine gitirir. Form Mühendislik Buz ve Kar eritme sistemleri, tehlikeli buz ve kar birikiminden arınmış kalmasını sağlamak için neredeyse her yüzeyin altında kullanılabilir.

Sistem daha küçük yollarda, otoparklarda ve kaldırımlarda kullanılmış ve hatta buz çözme spor sahalarında değerini göstermiştir. Yararlanabilecek diğer yerler taksi durakları ve havaalanlarıdır.

Kötü hava koşullarında özellikle tehlikeli olan köprüler ve otoyol çıkışlarında kullanıma çok uygun ayrıca Sistemin Kar-Buz dedöktör kontrolü sayesinde hava değişikliklerine anında tepki verme yeteneği, düşük enerji tüketimi sağlamasına sebep olur.

“Kullanılan enerji fosil yakıtlara dayanmadığı için ve elektriksel verimliliği nedeniyle, yenilenebilir enerjiyle çalıştırılabilir bir sistemdir.

Zemin Kar Buz Önleme

Neden bir zemin Kar-Buz önleme sistemi kurmalı?

 • Buz ve karın otomatik olarak temizlenmesi, sağlık ve güvenlik gereksinimlerinin karşılanabilmesini sağlar.
 • Yüzeyler (özellikle beton) kum ve tuzdan zarar görmez ve ayrıca kışın normal donma / çözülme aktivitesinden korunur.
 • Sıcak asfaltla kullanım için özel kablolar mevcuttur. Bu özel izolasyonlu asfalt altı ısıtıcı kablolar, beton veya blok asfaltlama altında kullanım için idealdir
 • Çevreleyen zemin ve su yolları tuz kirliliğinden korunur
 • Sistemin yalnızca gerektiğinde çalışmasını sağlamak için bir dizi farklı sensör ve zamanlayıcı birleştirilerek enerji kullanımı en aza indirilebilir.
 • Tamamen bakım gerektirmez. Sistem kurulduktan sonra herhangi bir bakım çalışmasına gerek yoktur ve bazı sistemler, herhangi bir nedenle sistem arızalanırsa otomatik alarm uyarısı içerir.
 • Denenmiş ve güvenilen bir sistemdir ve Form mühendislik olarak yaptığımız uygulamalar onlarca yıldır sıkıntısız bir şekilde kullanılmaktadır. Aşırı soğuklarda ve hava koşullarında değerini kanıtlamıştır.

  Zemin Kar Buz Önleme

Zemin Kar Buz Önleme

Zemin Kar Buz Önleme

 

İletişim Formu

  Comments

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  SWITCH THE LANGUAGE
  Form Mühendislik

  Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.