+90 312 394 40 22 pbx

Blog

6 Ocak 2024

Konya Elektrikli Yerden Isıtma

Konya Elektrikli Yerden Isıtma

Konya’nın soğuk kışları ve sert iklim koşullarında, elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin kullanımı büyük avantajlar sağlamaktadır. Konya elektrikli yerden ısıtma, çeşitli yapılarda etkili bir ısıtma çözümü sunmakla beraber, bu alanlar arasında iç mekân ısıtmada evler, iş yerleri, hastaneler, camiler;

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerinin Çalışma Prensibi Nedir?

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri, zemin altına döşenen ısıtıcı kablolar aracılığı ile mekâna ısı transferi sağlar. Elektrik enerjisi kullanılarak ısı üretilir ve bu ısı, uygulanan alandaki tüm zemin boyunca yayılır. Isıtıcı kablolar, zemin yüzeyinin altındaki alana eşit bir şekilde uygulanır ve özel bir termostat yardımı ile kontrol edilir. WI-FI destekli termostatlar ile yaşam alanınızın ısısını uzaktan kontrol edebilirsiniz. İstanbul elektrikli yerden ısıtma, birçok modern yapıda bu teknoloji sayesinde konforlu ısınma sağlanmaktadır. Bu sayede, ortamın her köşesi eşit ve homojen bir şekilde ısınır, soğuk noktaların oluşması engellenir.

İç Mekân Elektrikli Yerden Isıtma Hangi Yapılarda Kullanılabilir?

Açıkçası iç mekânlarda elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin bir kısıtlaması bulunmamaktadır. Yani, istenilen tüm kapalı alanlarda, istenilen tüm ısıtma çözümleri için elektrikli yerden ısıtma sistemi uygulanabilir. Başlıca uygulama alanları ise aşağıdaki gibidir.

Camilerde Elektrikli Yerden Isıtma

Cami zeminleri genellikle soğuk olur. Doğrudan beton yapı üzerine konumlandıkları için, zeminden gelen soğuk direkt olarak hissedilir. Elektrikli yerden ısıtma, cemaatin ibadet esnasında bu bağlamda rahat etmesini sağlar ve namaz kılınan alanları sıcak tutar. Isıtıcı kablo, hızlı ısınma özelliğine sahip olması nedeniyle özellikle namaz vakitlerinde etkili bir yerden ısıtma çözümü sağlamaktadır.

Evlerde Elektrikli Yerden Isıtma

Evlerde, yerden ısıtma enerji verimliliği sağlar ve evin her köşesinde eşit sıcaklık dağılımı sunar. Bu sistem, toz ve alerjen birikimini azaltır. Aynı zamanda tüm odaların birbirinden bağımsız termostatlarla kontrol edilebilmesi sayesinde, istenilen sıcaklık tüm ortamlar için farklı ayarlanabilmektedir. Ayrıca geleneksel ısıtma sistemlerinde bulunan kombi, radyatör, gibi alan kaplayacak herhangi bir bileşen olmadığı için estetik açıdan oldukça faydalıdır. Isıtıcı kablo, zemin altında sessiz çalıştığı için ayrıca bu anlamda da konforu ciddi anlamda arttırmaktadır.

İş Yerlerinde ve Ofislerde Elektrikli Yerden Isıtma

İş yerlerinde ve ofislerde elektrikli yerden ısıtma hem ortamın hem de çalışanların konforunu artırır ve enerji maliyetlerini düşürür. Termostatlarla kontrol edilebilen ortam sıcaklığı sayesinde sistem otomatik olarak ısı ayarını oluşturacağı için, dilenirse uzaktan da kontrol edilerek istenilen zamanda istenilen sıcak ortam elde edilebilir.

Hastanelerde Elektrikli Yerden Isıtma

Hastanelerde, elektrikli yerden ısıtma hastaların rahatını sağlar, hijyenik bir ortam sunar ve sterilizasyon için ideal bir çözümdür. Sulu ısıtma sistemlerine göre, elektrikli yerden ısıtma tozu havaya kaldırmayacağı için özellikle alerjik ve astım hastaları için en sağlıklı ısıtma yöntemidir.

Sonuç olarak, Konya elektrikli yerden ısıtma; camilerden evlere, iş yerlerinden hastanelere kadar birçok alanda etkili ve verimli bir ısıtma çözümü sunar. Teknolojik gelişmeler ve enerji verimliliği ihtiyaçları doğrultusunda ısıtma çözümlerinde ısıtıcı kablo kullanımı, yeni bir dönemi temsil eder.

Konya elektrikli yerden ısıtma sistemleri, enerji tasarrufu, konfor ve estetik avantajlarıyla birlikte, modern yapıların ve yaşam alanlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Profesyonel bir uygulama ile yerden ısıtma sistemleri, mekânların ısıtma ihtiyaçlarını etkili, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde karşılar. Form Mühendislik 1992 yılından günümüze kadar binlerce elektrikli yerden ısıtma sistemi uygulamış ve kullanıcılarına en uygun çözümleri en faydalı olacak şekilde tasarlamaya devam etmektedir.

Detaylı bilgi için Elektrikli Yerden Isıtma çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.