+90 312 394 40 22 pbx

Kumtel A.Ş Çatı Oluk Kar Buz Eritme Projesi

Kumtel A.Ş Kayseri Fabrikası Çatı Oluk Kar ve Buz Önleme Projesi

Form Mühendislik, Kumtel AŞ Kayseri Fabrikası’nda gerçekleştirilen proje kapsamında çatı oluklarında kar ve buz engelleme çalışmaları başarıyla tamamlanmıştır. Bu projede kullanılan yüksek kaliteli ısıtıcı kablolar ve etkili mühendislik çözümleri ile çatı oluklarında kar ve buz birikimi engellenmiş, olumsuz hava koşullarının neden olduğu sorunlar ortadan kaldırılmıştır. Yaşanabilecek çatı hasarları ve su sızıntılarının önüne geçilmiş, işletmenin çatı olukları güvence altına alınmıştır.

Isıtıcı Kablo ile Çatı Oluk Kar ve Buz Önleme Projesi Nedir?

Çatı oluklarında kar ve buz birikimi, özellikle soğuk hava koşullarının hakim olduğu bölgelerde yaygın bir sorun olarak bilinmektedir. Kar ve buz birikimi, çatıların hasar görmesine, su sızıntılarına ve hatta çökmelere dahi yol açabilmektedir. Çatı oluk kar buz önleme sistemleri, çağdaş teknoloji ve akıllı bileşenleriyle güvenilir bir çözüm sunmaktadır. Bu sistemler, çatıların korunmasını ve kar ve buz birikimlerine bağlı sorunların önceden engellenmesini sağlayarak, kullanıcılarına büyük bir kolaylık ve konfor sunmaktadır.

Sistemde bulunan nem sensörü, çatının nem düzeyini, sıcaklık sensörü çatıdaki sıcaklık değişimleri anlık takip etmekte ve sistemin verimli çalışmasını sağlamaktadır. Bu akıllı sistemler, çatı oluklarında oluşabilecek kar ve buz birikimlerini etkin bir şekilde önlemekte ve çatının güvenliğini maksimum seviyede sağlamaktadır. Ayrıca otomatik olarak devreye girip çıktığı için enerji tasarrufu sağlayarak işletme maliyetlerini düşürmekte ve uzun vadede önemli bir ekonomik avantaj sunmaktadır. Donma ve buzlanmanın çatı örtüsünde ve oluklarda oluşturacağı hasarların yanı sıra, sarkıtların oluşturabileceği insan güvenliğini tehlikeye atabilecek sorunlar da ortadan kaldırılmıştır.

Isıtıcı Kablo Projesi Kapsamında Neler Yapıldı?

Bu proje kapsamında, çatı oluklarında kar ve buz birikimini önlemek amacıyla 3.500 metreden fazla ısıtıcı kablo kullanılmıştır. Yüksek kaliteli ısıtıcı kablolar, oluklarda oluşabilecek kar ve buzun erimesini sağlamakta, çatının hasar görmesini ve su sızıntılarını engellemektedir. Sistemde kullanılan sıcaklık kontrol termostatları, sıcaklık sensörleri ve nem sensörleri sayesinde çatıdaki sıcaklık, enerji tüketimi ve nem düzeyi sürekli olarak izlenerek optimum performans sağlanmaktadır. Çatı oluk kar buz engelleme sistemi ile çatınızı en etkili şekilde koruyarak, güvenlik ve verimlilik sağlamaktayız. Form Mühendislik olarak, çatı oluk kar ve buz önleme alanlarında yaptığımız uygulamalarla, sektöründe öncü olan kuruluşlarla olan iş birliğimize bir yenisi daha eklemekten mutluluk duymaktayız. Yapılarınızın çatısındaki kar ve buz birikimi sorunlarıyla başa çıkmak ve uzun vadeli güvenlik sağlamak için bize başvurabilirsiniz.

kumtel-cati-oluk-kar-buz-eritme-projesi      kumtel-cati-oluk-kar-buz-eritme-projesi      kumtel-cati-oluk-kar-buz-eritme-projesi     kumtel-cati-oluk-kar-buz-eritme-projesi

Detaylı bilgi için Çatı Oluk Kar Buz Önleme çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.