+90 312 394 40 22 pbx

Akevler Construction Kıbrıs Zemin Isıtma

Akevler Construction Kıbrıs Zemin Isıtma Projesi

Form Mühendislik, Akevler Construction’un Kıbrıs projesinde konforlu yaşam alanları oluşturma hedefini elektrikli zemin ısıtma sistemi ile başarıyla gerçekleştirmiştir. Proje özelinde yapılan hesaplamalar ile en uygun ısıtıcı kablolar ve kontrol panoları seçilmiş, enerji verimliliği artırılmış, konforlu ve homojen bir zeminden ısıtma sağlanmıştır. Kaliteli ürünler ve doğru uygulama ile birlikte uzun süreli kullanım imkânı sağlanmış, temizlik ve bakım maliyetleri ortadan kaldırılmıştır.

Elektrikli Zemin Isıtma Sistemi Nedir?

Elektrikli zemin ısıtma sistemi, modern yaşamın konforunu ve rahatlığını sağlamak için ideal bir seçenektir. Bu sistem, özel olarak tasarlanmış ısıtıcı kabloların zemin altına yerleştirilmesiyle çalışmaktadır. Elektrik enerjisi kullanılarak zemin yüzeyi doğrudan ısıtılmakta, böylece odaların hızla ve homojen bir şekilde ısınması sağlanmaktadır. Elektrikli zemin ısıtma sisteminin birçok avantajı bulunmaktadır. İlk olarak, konforlu bir ısıtma sağlar. Zemin altından yayılan sıcaklık sayesinde oda havası homojen bir şekilde ısınır ve soğuk zemin nedeniyle yaşanan rahatsızlık hissi ortadan kaldırılır. Isıtıcı kabloların zemin altına yerleştirilmesiyle enerji kaybı minimize edilir, böylece enerji tasarrufu elde edilmektedir. Kolay kurulumu sayesinde projeler hızlı bir şekilde tamamlanabilir ve esnek bir şekilde farklı zemin türlerine ve odaların şekillerine uyum sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra, düşük bakım gerektiren bir ısıtma çözümüdür. Elektrikli zemin ısıtma sistemi, konforlu, enerji tasarruflu ve kullanışlı bir ısıtma çözümü olarak tercih edilen bir seçenektir.

Isıtıcı Kablo Projesi Kapsamında Neler Yapıldı?

Form Mühendislik gerçekleştirdiği Kıbrıs Akevler Construction projesi kapsamında, ısıtıcı kablolar kullanılarak 200m2’lik konutlarda elektrikli zemin ısıtma sistemi kurulmuştur. Özel olarak tasarlanmış ısıtıcı kablolar kullanarak zeminin tamamında homojen bir şekilde ısıtma sağlanmıştır. Bu sayede, soğuk zeminin neden olduğu rahatsızlığı ortadan kaldırarak, yaşam alanlarında konforlu bir ısınma, sıcak ve keyifli bir ortam yaratılmıştır.

Siz de konforlu ve enerji tasarruflu bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız, Form Mühendislik tarafından uygulaması yapılan heat tracing projelerimize göz atabilirsiniz. Deneyimli ekibimizle birlikte, ihtiyaçlarınıza uygun özelleştirilmiş bir elektrikli zemin ısıtma sistemi tasarlayabilir ve projenizin her aşamasında size destek sağlayabiliriz. Bize başvurun ve yaşam alanlarınızı sıcaklık ve konforla buluşturalım.

Elektrikli Zemin Isıtma Projesi

Elektrikli Zemin Isıtma Projesi

Elektrikli Zemin Isıtma Projesi

Elektrikli Zemin Isıtma Projesi

Elektrikli Zemin Isıtma Projesi

Elektrikli Zemin Isıtma Projesi

Elektrikli Zemin Isıtma Projesi

Elektrikli Zemin Isıtma Projesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Detaylı bilgi için Elektrikli Yerden Isıtma çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.