+90 312 394 40 22 pbx

Malatya Merkez Cami Zemin Isıtma Projesi

Malatya Merkez Cami Zemin Isıtma Projesi

Form Mühendislik tarafından gerçekleştirilen cami zeminden ısıtma projesi kapsamında Malatya Merkez Cami için elektrikli sıtıcı kablo ile zemin ısıtma sistemi başarıyla kurulmuştur. Bu modern ve konforlu çözüm sayesinde cami cemaati, ibadetlerini sıcak ve rahat bir ortamda gerçekleştirebilecektir. Özel olarak her mahal için ayrı ayrı hesap yapılarak seçilen ve  ısıtıcı kablolar kullanılarak cami zemininde homojen bir şekilde ısıtma sağlanmış, soğuk zeminin yarattığı rahatsızlık engellenmiştir.

Isıtıcı Kablo ile Elektrikli Zemin Isıtma Nedir?

Isıtıcı kablo ile elektrikli zemin ısıtma sistemleri, ısıtıcı kablo, ısıtıcı kablo sabitleme aparatı ve termostattan oluşmaktadır. Temel amaç, soğuk zeminin yarattığı rahatsızlığı gidermek, keyifli ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmaktır. Camiler gibi büyük ve geniş alanlarda zaman tasarrufu, verimlilik, düşük maliyet ve sıcaklık konforu gibi birden çok avantaj sunmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Zemine temasın çok fazla olduğu camilerde, özellikle soğuk kış aylarında, cemaat soğuk zeminden oldukça rahatsızlık duymaktadır. Isıtıcı kablo ile yapılan elektrikli zemin ısıtma sistemi ile birlikte cami cemaati, ibadetlerini daha sıcak ve rahat bir ortamda gerçekleştirebilirken, soğuk zeminin yarattığı rahatsızlık hissi ortadan kalkmaktadır. Kış aylarında cami içerisindeki sıcaklık dengesinin korunması ve cemaatin rahat etmesi, ibadetlerin daha verimli ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Cami elektrikli zemin ısıtma sistemlerinde, programlanabilir ve uzaktan kontrollü termostatlar kullanılması, cami yönetimi için zaman ve enerji tasarrufu sağlayarak uzun vadede maliyet açısından önemli bir avantaj elde edilmesini mümkün kılmaktadır.

Elektrikli Cami Zemin Isıtma Projesi Kapsamında Neler Yapıldı? 

Malatya Merkez Camii ısıtıcı kablo ile elektrikli zemin ısıtma projesi, Form Mühendislik tarafından başarıyla tamamlanmıştır.  Proje kapsamında, 3 adet pano ve 13 adet programlanabilir sıcaklık termostatı kullanılarak sistem yönetimi sağlanmıştır. Ayrıca, yaklaşık 4.000 metre kablo titizlikle yerleştirilerek zeminin tamamında homojen bir ısıtma sağlanmıştır. Programlanabilir termostatlar ile istenen sıcaklık ayarları yapılmış gereksiz enerji tüketiminin önüne geçilmiştir. Yüksek kaliteli ısıtıcı kablolar, dayanıklılığı ve uzun ömürlü performansıyla cami yönetimine uzun vadede bakım ve enerji maliyetlerinden tasarruf etme imkânı sunmuştur. Form Mühendislik olarak, camilerde konforlu ve enerji tasarruflu bir ortam yaratan çözümler sunmaktayız. Elektrikli zemin ısıtma sistemleriyle ilgili çözümlerimizle, camilerde ihtiyaçlara uygun, güvenilir, rahat ve etkili ısıtma çözümleri sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

malatya-merkez-cami-elektrikli-yerden-isitma  malatya-merkez-cami-elektrikli-yerden-isitma  malatya-merkez-cami-elektrikli-yerden-isitma  malatya-merkez-cami-elektrikli-yerden-isitma

 

Detaylı bilgi için Cami ve Mescit Zemin Isıtma çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.