+90 312 394 40 22 pbx

Blog

10 Ekim 2022

Yerden Isıtma Sistemi

Soğuk kış günlerinde rahatlığı ve sıcaklığı yakalamak için birçok seçeneğiniz var, ancak ısıtıcı kablo ile yapılan elektrikli yerden ısıtma sistemleri, bu ihtiyacınızı karşılamak için modern bir çözüm sunar.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Elektrikli yerden ısıtma sistemi, ısıtıcı kablo kullanılarak beton veya seramik zeminlerin altına yerleştirilerek yapılan, termostatlarla sıcaklık ayarlaması yapılabilen bir ısıtma çözümüdür. Zemin altına yerleştirilen bu kablolar elektrik enerjisi ile sayesinde, zemin yüzeyini rahatça ısıtır ve bu ısı, ortamı ısıtmak için idealdir. Isıtıcı kablolar, odanızın sıcaklığını hassas bir şekilde kontrol etmenizi sağlar, böylece enerjiyi israfının önüne geçilmiş olur.

Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Elektrikli yerden ısıtma, evinizi sıcak tutmak için geleneksel radyatörler veya hava üfleyen ısıtıcılar gibi diğer ısıtma seçeneklerinin aksine birçok avantaja sahiptir. Öncelikle, bu sistem, odanın tamamını eşit bir şekilde ısıtarak soğuk noktaları ortadan kaldırır. Ayrıca, zemindeki sıcaklık yavaşça yükseldiği için daha fazla konfor sağlar.

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri, enerji verimliliği açısından da oldukça avantajlıdır. Bu sistemler, ısıyı doğrudan odanın altından yukarı doğru ilettikleri için enerji kaybını minimize ederler. Her oda/bölüm birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilmektedir. Ayrıca, programlanabilir termostatlarla kullanıldıklarında, enerji tüketimini daha da düşürebilirler. Bu da hem çevre dostu olmakla birlikte hem de maddi açıdan oldukça büyük fayda sağlamaktadır.

Sürdürülebilirlik açısından, elektrikli yerden ısıtma sistemleri çevre dostu bir alternatif sunar. Doğalgaz veya diğer fosil yakıtların kullanılmasının aksine, bu sistemler karbon ayak izini azaltır. Ayrıca, güneş enerjisi veya rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla birleştirildiğinde, elektrikli yerden ısıtma sistemleri tam anlamıyla yeşil bir ısıtma seçeneği sunar. Isıtıcı kablo, dışarıdan bir hasar görmediği sürece uzun yıllar sorunsuz bir biçimde çalışabilmektedir. Elektrikli yerden ısıtma sistemleri düzenli bir bakım gerektirmez.

Sonuç olarak, elektrikli yerden ısıtma sistemleri ve ısıtıcı kablolar, modern evlerin konforunu ve enerji verimliliğini artıran mükemmel bir seçenektir. Sürdürülebilirlik, enerji tasarrufu ve konfor açısından önemli avantajlar sunarlar. Soğuk kış günlerinde sıcaklığı yakalamak ve enerji faturalarınızı azaltmak için elektrikli yerden ısıtma sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Elektrikli Yerden Isıtma çözümlerimizi inceleyebilirsiniz.

SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.