+90 312 394 40 22 pbx

Blog

10 Ekim 2022

Elektrikli Yerden Isıtma

Elektrikli yerden ısıtma sistemi

seri dirençli ve uzun ömürlü yerden ısıtma kablosu kullanılarak zemine uygulanan bulunduğu ortamı yerden başlayarak homojen bir şekilde ısıtan sisteme denir.

Peki bu sistem bize neleri vaat etmektedir?

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri uzun yıllardan beri varlığını sürdürmektedir. Yerden ısıtma sistemleri teknolojinin ve konforun birlikteliğini sonuna kadar hissettiren bir sistemdir. Bu sistemler uygun maliyetlerin yanında sunduğu uzun ömürlü kullanım garantisiyle de müşterilerin gönlünde güzel bir yere sahip oluyor. Günümüzde yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada enerji giderlerinde ısınma konusunun önemli bir paya sahip olduğunu biliyoruz. Bu sebeple insanlar fiyat-performans açısından iyi sonuçlar alabilecekleri ekonominin ve konforun hissedilebildiği bir arayışa girmektedirler. Bu sistem de bu arayışa en uygun çözümü sunmaktadır.

Enerji kaynaklarımızın çok kısıtlı olduğu bu dönemde teknolojiyi  kullanarak enerjiden tasarruf etmemize aynı zamanda verimli kullanmamıza olanak sağlamaktadır. Elektrikli ısıtma sistemlerinde düşük enerji sarfıyla yüksek performans ve ısınmaya ulaşmak mümkün hale geliyor.

Kurulumunun kolay olmasıyla büyük bir avantaj sağlarken iyi bir ekip tarafından kurulması oldukça büyük önem taşımaktadır. Bunu da sektörde saygın referanslara sahip sektörün ilk firması Form Mühendislik ailesi olarak büyük bir özenle yılların deneyimli kadrosuyla müşterilerimize memnuniyetle hizmet vermekteyiz.

Yapıldığı yerin özelliklerine bağlı olarak ısıtmayı sağlamak ve alandan tasarruf etmeyi fazlasıyla ergonomik hale getiren bu sistem ev sahiplerinin ve birçok alanda kullanmak üzere müşterilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Genellikle sistemi devreye almak  için kapsamlı bir çalışma gerektirmezler, kullanımı da oldukça basittir. Seri dirençli uzun ömürlü kablolar ve oda termostatı ile oldukça basit bir metot ile kullanıcıya konforu yaşatmaktadır. En etkileyici yanlarından biri de 7/24 programlanabilir olması ve kullanıcının isteğine göre ayarlanabilmesidir. Örneğin sistemin kurulu olduğu bir yerde kullanımdan birkaç saat öncesinde vermiş olduğunuz komut ile istediğiniz sıcaklığı siz gitmeden hazırlayan bir akıllı bir otomasyon çözümü sunmaktadır.

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri müşterilerine az bakım gerektiren, yer kaplamayan bunların yanı sıra enerji ve bütçe tasarrufu sağlamasıyla ekonomiyi ve konforu eş zamanlı olarak sunmaktadır. Tasarruf sağlayan ve yüksek konfor sunan bu sistemle tanışmak için ülkemizin en tecrübeli firması olan Form Mühendislik en uygun çözümleri sunmaktadır.

Isıtıcı Kablo
SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.