+90 312 394 40 22 pbx

Blog

10 Ekim 2022

Hamam Isıtma Sistemi

Tarihimizin en güzel simgelerinden biri olan hamamlarımızın nasıl ısındığını ve bu kadar sıcak kalabildiğini hiç düşündünüz mü?

Eskiden hamamların altlarında ısınmayı sağlamak amacıyla odalar bulunmaktaydı. Altta kömür ya da ateşin yanmasıyla üste çıkan buhar ortamı ısıtmaktaydı. Günümüz şartlarında elektrikli ısıtma sistemleri büyük ölçüde yarar sağlamaktadır. Hamamlar elektrikli ısıtıcı kablolar ile fazlasıyla ekonomik ve konforlu bir ısınıma sahip olabiliyor. Enerji tüketimi bakımından oldukça tasarruflu olduğu gibi, aynı zamanda hamamı kullanan misafirler içinde kaliteyi sonuna kadar hissettirmektedir.
Peki, Elektrikli hamam ısıtma sistemi nasıl çalışıyor?
Yerden ısıtma kabloları ile beton, mermer ya da fayans altına ivedilikle döşenmektedir. Diğer ısıtmalara nazaran hamamı yerden ısıtmak oldukça kullanışlı ve enerji tüketiminin az olmasından dolayı bütçe dostudur. Hamamda en sıcak bölge göbek taşıdır. Diğer bölgeler daha az sıcaklıkla ısıtılır. Aynı zamanda döşenen ısıtıcı kablolar farklı bölgeri farklı sıcaklıkta tutabilmekte ve her bölgeye istenildiği kadar ısı vermektedir. Bu da istediğimiz bölgeyi istediğimiz sıcaklıkla ısıtma alternatifini bize sunmaktadır.

Genelliklikle evlerimizde bulunan hamamlar ya da küçük ölçekli hamamlar, saunalar gibi zeminden ısıtma yapılan elektrikli ısıtma sisteminde döşenen elektrik kabloları ortamı tümüyle ısıtır. Oda termostatına veya kontrol panosuna bağlı şekilde döşenen suya dayanıklı ısıtıcı kablolar ile kolay kurulumlu ve kullanımı basit ve zahmetsiz bir sistemdir. Sıcaklığın ayarlanabildiği gerektiğinde farklı sıcaklıkların da istendiği göbek taşı, sırt bölgesi, oturma bölgesi gibi alanlarda ısıtma kablolarıyla konforlu ve ekonomik bir şekilde ısıtılmaktadır. Bunların yanı sıra bir diğer cezbedici yanı da programlanabilir ve wifi kontrollü uzaktan ayarlanabilir olması; girmeden birkaç saat öncesinden ısıtmaya başlayıp size konforu fazlasıyla hissettirecektir. Kullanımını yine isteğinize bağlı olarak programlanabilir şekilde ya da uzaktan kapatmanıza imkan tanıyacaktır.

12 ay boyunca kullanabileceğiniz 7/24 programlanabilir termostatlarla konforlu ve verimli elektrikli hamam ısıtma sistemleri en uygun ve en zahmetsiz çözümü sunmaktadır. Kaliteli, konforlu, bütçe dostu aynı zamanda da enerji dostu elektrikli hamam ısıtma uygulaması ile rahatlığı hamamlarınızda yaşayabilirsiniz.

Isıtıcı Kablo
SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.