web
analytics
Hamam Isıtma Tesisatı | Form Mühendislik, Isıtıcı Kablo, Elektrikli Kar Buz Önleme Sistemleri

Hamam, kültürümüzün vazgeçilmez unsurlarından biridir. Günümüzdeki hamam ısıtma sistemi zemin altına döşenen borular vasıtası ile yapılmaktadır. Ancak bu sistem zamanla büyük sorunların doğmasına neden olmaktadır. Rezistans kablo ( ısıtıcı kablo ) ile ise sistem için bakım, onarım gibi maliyet gerektiren konular söz konusu değildir. Kurulum aşamasından sonra kabloya hiçbir şekilde bakım onarım yapılmaz.

Boruların içinden geçen su zamanla kireçlenme yaparak borularda tıkanıklığa neden olmaktadır. Bu durumda boruların kesilip tekrar yeni borular ile montajının yapılması gerekmektedir. Elektrikli ısıtmada ise herhangi bir boru sistemi olmadığı için tıkanma delinme kopma gibi sorunlardan bahsedemeyiz. Sulu sistemlerde ısı homojen olarak dağıtılamaz kısmi soğuk/sıcak bölgeler oluşmaktadır. Form Mühendislik tarafından sağlanan ısıtıcı kablolarda ise M de verilen enerji miktarı sabit olduğu için ısı homojen olarak dağılır ve her bölge aynı oranda ısınır. En temiz enerji kaynaklarından biri de elektrik olduğu için insan sağlığı bu durumdan olumsuz etkilenmez. Her bölge istenilen sıcaklığa ayarlanabilmektedir. Bu sistem özellikle müstakil ev sahiplerinin çok fazla ilgisini çekmektedir. Özellikle hamam keyfini evine taşımak isteyen insanların çok fazla tercih ettiği bir sistemdir. Kendi isteklerinize ve zevkinize göre hamam keyfini evinizde yaşayabilirsiniz. Form Mühendislik 1992 yılından günümüze kadar elektrikli kablo ile hamam ısıtma sistemini müşterilerine sunmaktadır.

Elektrikli ısıtıcı kablo ile hamam ısıtma sisteminde zemin, oturma yerleri, diz (baldır ) bölgeleri, göbek taşları ve duvarlar ısıtılmaktadır. İstenilen bölgelere koyulan sensörler vasıtası ile bu bölgeler istenilen sıcaklığa ayarlanabilir. Form Mühendislik müşterilerine Isıtıcı kablolarda (rezistans kablosu) 20 yıl, termostatlarda 2 yıl garanti taahhüt etmektedir. 20 yıl garanti ortalama bir binanın ömrüne eşit olduğunu düşünürsek sistemin ne kadar sağlam ve risk teşkil etmediğini daha iyi anlarız. Müstakil evlerde kullanıldığı kadar bu sistem kompleks binalarda bulunan büyük hamamlarda da kullanılmaktadır. Form Mühendislik 27 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimli teknik montaj ekibi ile sizlere daima yardımcı olmak ve doğru bilgi verebilmek adına siz; müşterilerini Ankarada İvedik Organize sanayi bölgesinde bulunan ofisimize davet ediyor.

Bir Cevap Yazın