+90 312 394 40 22 pbx

Blog

25 Temmuz 2020

Zemin Isıtma

Yerden Isıtma – Zemin Isıtma

Elektrikli Zemin Isıtma

Zemin ısıtma sistemi başlıca iç zemin ve dış zemin olmak üzere 2 ye ayrılır. İç zemin olarak bina içi zemin ısıtma örnek olarak gösterilebilir. Zemin ısıtma sistemi diğer sulu ısıtma ve kaloriferli ısıtma sistemlerine göre birçok avantaja sahiptir.

Zemin Isıtma

Zemin Isıtma

Zemin ısıtma sisteminin diğer sistemler göre avantajlarından bahsedecek olursak öncelikle elektriğin en temiz enerji kaynağı olduğundan bahsetmek gerekir. Sulu sistemlerde ve diğer sistemlerde ısı homojen olarak yüzeye yayılmaz kısmi olarak bazı bölgelerde daha soğuk ortam oluşur. Elektrikli ısıtıcı kablo ile yapılan Zemin ısıtma sisteminde ise kablo homojen olarak her yere ısının yayılmasını sağlar. Zemin ısıtma sisteminde kullanılan her ısıtıcı kablo her bir metresinde eşit ısı üretir zemine homojen olarak yerleştirilmiş ısıtıcı kablolar böylelikle her bölgede ısının eşit olarak dağılmasını sağlar. Isınma zeminden sağlandığı için mevcut yapı daha sağlıklı ısınır. Çünkü Zemin ısıtma sistemi olan bir yapıda, binada ısı aşağıdan yukarıya doğru bir hava sirkülasyonu sağlamasından ötürü insan sağlığına da olumlu bir etkisi vardır. Diğer zemin ısıtma sistemi dış ortamlarda kullanılan ısıtma sistemidir. Bu zemin ısıtma sistemi dış ortamda kullanıldığından dolayı hem ısıtma hem kar buz önleme olarak kullanılmaktadır.

Başlıca kullanım yerleri kış bahçeleri, teras ısıtma, rampa ısıtma, yürüyüş yolu ısıtma, altgeçit ısıtma, köprü ısıtma, asfalt ısıtma merdiven basamak ısıtma vb.yerlerdir. Kış bahçelerinde kullanılan zemin ısıtma sistemi daha çok konfor ve ortamın soğukluğunu kırmak amaçlıdır. Teras zemin ısıtma sisteminde ise amaç kar ve buzlanmayı önlemektir. Böylece kar ve buzlanmadan kaynaklı düşüp yaralanmalar engellenmiş olur. Rampa zemin ısıtma sisteminde ise araçların kayıp herhangi bir kazaya sebebiyet vermemeleri için kar buz önleme amaçlı zemin ısıtma sistemi kullanılmaktadır.

Bu zemin ısıtma sistemi Türkiyede birçok yerde kullanılmaktadır. Yürüyüş yolunda zemin ısıtma sistemi ise insanların kar ve buzlanma nedeni düşüp yaralanması gibi kötü sonuçların ortaya çıkmaması için kar ve buzlanma daha gerçekleşmeden sistemin çalışıp zemin ısıtma sistemi yapılan bölgeyi güvenli hale getirmek için kullanılır. Altgeçit zemin ısıtma sistemi, asfalt zemin ısıtma sistemi de benzer amaçla kullanılmaktadır.

Alternatives to Aimovig Other drugs are available to help prevent migraine headaches. Insulin therapy in type 2 diabetes mellitus: a practical approach for primary care physicians and other health care professionals. Prolongation of the QTc interval and ventricular arrhythmias have been reported in patients treated with ivosidenib www.apotheke-rezeptfreie.com. How to store alogliptin If you buy any medicines ‘over the counter’, always check with a pharmacist that they are suitable to take with your prescribed medicines.

Isıtıcı Kablo
SWITCH THE LANGUAGE
Form Mühendislik

Form Mühendislik, 1992 yılında çağdaş mühendislik çözümleri sunmak amacıyla kurulmuş ve çalışma konuları olarak her zaman yenilikçi alanları seçmiştir. Isıtıcı kablo ile çatı oluklarında buzlanmanın önlenmesi uygulamaları, rule iniş yapılan helikopter pisti ve iniş aydınlatması uygulamaları gibi zamanında daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış uygulamalara imza atılmıştır. Yenilikçi ve sonuç odaklı çözümlerden elde edilenebilinirlik ile Türkiye’de daha önce sadece yurt dışı firmalarının uygulamasını yaptığı heat tracing sistemi, en zor uygulama alanı olan rafinerilerde uygulanmıştır. Heat tracing alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ilk firma olan Form Mühendislik yaklaşık çeyrek asırda sayısız heat tracing, yol-rampa ısıtma ve çatı-oluk kar buz önleme projesi gerçekleştirmiştir.